V Česku je mnoho lidí, kteří se snaží uprchlíkům z Ukrajiny pomáhat a patří mezi ně i Berenika Kohoutová. Jenže i ona zažila to, co se přihodilo Matěji Stropnickému a Danielu Krejčíkovi, kterým někteří z ubytovaných odešli.

„Tak tímhle obědem začal i skončil pobyt mladé ukrajinské rodiny s malou holčičkou u nás doma. Teda, na místě, kde teď zrovna nebydlíme. Ale Lola tam vyrostla. Možná i to, že si člověk v cizí zemi a ve „vyhnanství“ zvolí, že bude mít možnost volby, z něj dělá stále ještě důstojnýho člověka. Pocitově. Ačkoliv už toho hodně ztratil. Starejme se stále dál o lidi, co k nám přichází. Ale nevyčítejme jim, že u nás nechtějí být,“ prozradila Kohoutová na instagramu, že i ona se svou pomocí narazila na odmítnutí.

„Já byla dotčená, i naštvaná. A hlavně zmatená. Ty lidi neměli kam jinam jít! Ale šli radši na ubytovnu, kde si rozmyslí, co dál,“ vypsala se ze svých pocitů a zároveň prozradila, co se jim u ní nelíbilo. „Vyděsilo je, že dům nebyl na jejich rychlej příjezd připraven a nebylo roztopeno. Že bude teplo za pár hodin už nějak nebyli schopni pochopit. Už byli asi moc ochromený, plní očekávání… nevím. Myslím na ně a držím jim palce, ať najdou, co hledaj.“ Po první ne úplně povedené zkušenosti ale Berenika neztratila chuť a odhodlání pomáhat, místo toho roztopila a čeká, koho dalšího k ní osud zavane.

Kohoutová ale není první, od koho uprchlíci odešli. Podobnou zkušenost má i Matěj Stropnický s přítelem, od kterých také někteří odešli poté, co se jim nachladily děti. I oni z toho byli v rozpacích, a Krejčík dokonce přiznal, že to obrečel.

Video: Vondráčková o Vojnarovi a dítěti. A Kohoutová se tajně vdala

Video
Video se připravuje ...

Vondráčková o Vojnarovi a dítěti. A Kohoutová se tajně vdala Barbora Horáková

Fotogalerie
46 fotografií