Pátek 9. června 2023
Svátek slaví Stanislava, zítra Gita
Oblačno, bouřka 23°C

Oceňovaná herečka (†67) se stala obětí války: Zemřela při ostřelování!

Autor: haj - 
18. března 2022
07:33

Patřila mezi oceňované herečky, ovšem její život teď vyhasl v důsledku zuřící války na Ukrajině. Divadelní hvězda Oksana Shvets z Kyjeva byla zabita při ostřelování.

„Nenapravitellný žal v rodině našeho Young Theater. Během raketového ostřelování obytné budovy v Kyjevě, byla zabita oceňovaná ukrajinská umělkyně Oksana Shvets,“ potvrdila její úmrtí herecká společnost Young Theater, v níž Oksana působila. K události došlo ve čtvrtek 18. března. „Žádné odpuštění nepříteli, co přišel do naší země,“ stálo ještě v příspěvku.

Oksaně bylo podle The Hollywood Reporter 67 let. Její skon potvrdil i Kyiv Post, který na svém Twitteru zveřejnil, že byla „zavražděna ve válce“. Na sociálních sítích už herečku oplakávají mnozí fanoušci a veřejnost vyjadřuje svou lítost nad tragickou událostí. „Modlím se za ni a její rodinu cestou do školy, byla to dobrá učitelka. Bůh žehnej jí a její rodině,“ napsal dokonce někdo na Twitteru v reakci na zprávu.

Oksana Shvets se narodila v únoru 1955 a vystudovala divadelní školu v Národním akademickém činoherním divadle Ivana Franka a také Kyjevský státní institut divadelních věd.  

Než začala působit v Young Theater, pracovala i v Ternopil Music a Kyjevském divadle satiry. Známá byla díky rolím v dílech Tajemství svatého Patrika, Dům s liliem či Návrat Mukhtara. Za svého života byla též oceněna jednou z nejvyšších ukrajinských poct, které dostávají pouze nejzkušenější umělci. 

VIDEO: Zvěrstva vykonaná Rusy: Emotivní video ukazuje napáchané škody

Video  Zvěrstva vykonaná Rusy: Emotivní video ukazuje napáchané škody.  - FB Volodymyr Zelenskyj
Video se připravuje ...

12:25
Dnes

Polská policie tento týden zadržela tři muže, kteří jsou podezřelí, že ze zvláštního vlaku stojícího na nádraží v městečku Wengliniec nedaleko Zgorzelce (Zhořelce) ukradli čtyři bedny s americkou municí určenou pro ukrajinskou armádu. O tomto případu informovala televize TVN24. Podle policie muži nevěděli, co se v bednách nachází.

12:07
Dnes

Ukrajinská ekonomika v prvním čtvrtletí meziročně klesla o 10,5 procenta. Ministerstvo hospodářství čekalo hlubší pokles, uvedla agentura Reuters.

12:01
Dnes

Německo již zaslalo zaplaveným oblastem v Ukrajině humanitární pomoc.

Zobrazit celý online

Video se připravuje ...
Další videa