Čtvrtek 7. července 2022
Svátek slaví Bohuslava, zítra Nora
Zataženo, déšť 19°C

Drony Bayraktar zlikvidovaly ruské tanky: Zbyly z nich jen ohnivé koule!

Autor: rix - 
25. května 2022
17:26

Ukrajinské Bayraktary si posvítily na ruské tanky v městečku Zirkuni v Charkovské oblasti. Ačkoli se Rusové kdo ví proč se svými tanky schovávali v tamních zahradách rodinných domků, drony je rozprášily na kousíčky. Vše je zachyceno v působivém videu.

Na záběrech je patrné, že se ruské tanky mermomocí snaží najít místo, kam se schovat. Využívají tak zahrad, kde kdysi spokojeně žili místní Ukrajinci. Jak uvedl deník The Sun, ani tam se ale ukrajinským Bayraktarům z Turecka nevyhnuly. Z ruských strojů zbyly jen obří ohnivé koule. 

Ukrajinská armáda ve válce používá drony Bayraktar ve velkém měřítku. Podařilo se jim díky nim vyřadit z provozu nespočet kusů ruské techniky, která jela v konvojích. Jsou natolik oblíbené, že Ukrajinci napsali i písničku, ve které o nich zpívají.

Důvod, proč jsou útoky bezpilotními letouny tak úspěšné, se pojí i s letouny, které létají kolem hranic s Ukrajinou. Dodávají jim totiž informace, které vidí ze speciálních letadel a piloti Bayraktaru mají díky tomu přesné pozice nepřátelských strojů.

10:15
Dnes

Aktuální video z okupovaného Doněcka. 

10:00
Dnes

Rusko se snaží plně pod kontrolu dostat ukrajinskou Luhanskou oblast, zatímco v sousední Doněcké oblasti pokračuje v útočných operacích ve směru na Slovjansk. Uvedl to dnes ukrajinský generální štáb. Ve středu podél frontové linie v Doněcké oblasti pokračovaly tvrdé boje, ale ruské jednotky postoupily jenom na několika místech, napsalo dnes britské ministerstvo obrany. Oděskou oblast brzy ráno zasáhly rakety, útoky vedly na Hadí ostrov a zemědělské budovy.

Ruští vojáci ve směru na Slovjansk, který se nachází jen několik kilometrů od bojové linie, ostřelovali dělostřelectvem a salvovými raketomety několik obcí, uvádí ukrajinský generální štáb. Dělostřelecké ostřelování a letecký útok ukrajinské armádní vedení zaznamenalo i ve směru na Bachmut, raketové útoky hlásilo i několik menších měst a vesnic v okolí Kramatorsku.

9:57
Dnes
!

Ruská armáda zabila 6. července sedm civilistů v Doněcké oblasti. Podle guvernéra Doněcké oblasti Pavla Kyrylenka zabili ruští vojáci tři civilisty v Toretsku, dva v Avdijivce, jednoho v Kodemě a jednoho v Siversku. Další 2 lidé byli zraněni, uvedl guvernér.

Zobrazit celý online

Video  Velvyslanec Ukrajiny v ČR pro Blesk o ruské brutalitě a genocidě: Zbraně budeme potřebovat ještě dlouho  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

 

Video se připravuje ...
Další videa