Pondělí 4. července 2022
Oblačno, déšť 29°C

Drony Bayraktar zlikvidovaly ruské tanky: Zbyly z nich jen ohnivé koule!

Autor: rix - 
25. května 2022
17:26

Ukrajinské Bayraktary si posvítily na ruské tanky v městečku Zirkuni v Charkovské oblasti. Ačkoli se Rusové kdo ví proč se svými tanky schovávali v tamních zahradách rodinných domků, drony je rozprášily na kousíčky. Vše je zachyceno v působivém videu.

Na záběrech je patrné, že se ruské tanky mermomocí snaží najít místo, kam se schovat. Využívají tak zahrad, kde kdysi spokojeně žili místní Ukrajinci. Jak uvedl deník The Sun, ani tam se ale ukrajinským Bayraktarům z Turecka nevyhnuly. Z ruských strojů zbyly jen obří ohnivé koule. 

Ukrajinská armáda ve válce používá drony Bayraktar ve velkém měřítku. Podařilo se jim díky nim vyřadit z provozu nespočet kusů ruské techniky, která jela v konvojích. Jsou natolik oblíbené, že Ukrajinci napsali i písničku, ve které o nich zpívají.

Důvod, proč jsou útoky bezpilotními letouny tak úspěšné, se pojí i s letouny, které létají kolem hranic s Ukrajinou. Dodávají jim totiž informace, které vidí ze speciálních letadel a piloti Bayraktaru mají díky tomu přesné pozice nepřátelských strojů.

14:12
Dnes

Ruský plynárenský gigant Gazprom navrhl rozšířit systém prodeje plynu za rubly o zkapalněný zemní plyn (LNG). Dosud se tento systém, kdy si zahraniční kupci plynu musí založit u ruské banky dva účty, jeden v zahraniční měně a druhý v rublech, používá jen pro platby za plyn dopravovaný plynovody. Uvedla to agentura Interfax s odvoláním na manažera Gazpromu Kirilla Polouse.

Návrh přichází poté, co Rusko minulý týden v odvetě za západní sankce převzalo provoz závodu na zkapalněný zemní plyn Sachalin-2. Vznikla tak nová firma, která převzala práva povinnosti firmy Sakhalin Energy Investment. V té vlastnily podíl necelých 50 procent firmy Shell, Mitsui a Mitubishi.

13:48
Dnes

Média: 70 vyhoštěných ruských diplomatů opustilo Bulharsko. Dvě ruská vládní letadla převezla diplomaty a jejich rodinné příslušníky do Moskvy poté, co je Bulharsko 30. června prohlásilo za personu non grata za „vměšování do bulharských domácích záležitostí“, uvedla bulharská média.

13:38
Dnes

V Rusy okupovaném Lysyčansku zůstává více než 10 000 civilistů. Z města odešlo asi 90 % obyvatel, poškozeno je 90 % infrastruktury, chybí voda a plyn, také problémy s elektřinou.

Zobrazit celý online

Video  Velvyslanec Ukrajiny v ČR pro Blesk o ruské brutalitě a genocidě: Zbraně budeme potřebovat ještě dlouho  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

 

Video se připravuje ...
Další videa