Úterý 17. května 2022
Svátek slaví Aneta, zítra Nataša
Polojasno 25°C

Maminku Alice (4) z Mariupolu zajali Rusové: Viktoria skončila ve „filtračním“ táboře!

Autor: rix - 
13. května 2022
13:52

Rusové odvlekli z Ukrajiny na své území už přes milion civilistů. V jejich spárech bohužel skončila i Viktoria Obidinová, maminka dívenky Alice, která trpěla v chladu a ve tmě v mariupolských ocelárnách. Její matka teď čelí ponižujícím praktikám ve filtračním táboře.

O násilném deportování nevinných civilistů promluvil mluvčí Pentagonu John Kirby. „Nevím, kolik těch táborů je nebo jak vypadají, ale Ukrajinci jsou do Ruska odvážení proti své vůli,“ uvedl Američan. Ukrajinci mají směřovat do chudých částí Ruska do velmi znepokojujících podmínek. 

O otřesných deportacích už dříve promluvil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Mluvil o tisících lidí. Toto číslo se ale za dobu invaze zvýšilo na milion. Z toho má být dvě stě tisíc dětí.

„75 dní brutalit na ukrajinském národu. A když si člověk myslí, že níže klesnout nemohou, ukáže se, že jsme se mýlili,“ podotkl Kirby. 

Několik civilistů, kteří byli odvlečeni z Mariupolu do tzv. filtračních táborů promluvili o brutálních výsleších, mučení, ponižujícím prohledávání nebo kontrole telefonů a úředních dokumentů. Rusové také měli civilistům snímat otisky prstů.

Máma Alice (4) z Mariupolu skončila v táboře

Mezi odvedenými je i maminka čtyřleté Alice. Vojenskou lékařku Victorii Obidinovou údajně odvezli ruští vojáci při evakuaci v neděli 8. května. Jak už Blesk informoval, její dcera se mezitím evakuovala sama z Azovských oceláren do Záporoží, kde je v péči ukrajinské rodiny. Rusové dívence maminku vzali přesně na Den matek. „Matka zůstala v táboře na území Doněcké lidové republiky,“ potvrdil její zajetí pluk Azov podle deníku Daily Mail.

Ukrajinští obyvatelé volali po jejím okamžitém propuštění. A to hlavně poté, co se ukázalo, že po sobě zanechala čtyřletou Alici, která byla nucena sama odjet autobusem do bezpečí. Společně se předtím schovávaly před ruskými bombami.

„Chci už konečně domů,“ stěžovala si nešťastná Alice v dojemném videu z Azovských oceláren. Domů se sice statečná holčička jen tak nepodívá, ale alespoň se už dostala z mariupolského pekla do lepších podmínek v Záporoží.

0:15
Dnes

Děkujeme, že jste sledovali naše online zpravodajství k ruské invazi na Ukrajině. Situaci pro vás nadále monitorujeme, prozatím ale přejeme poklidnou noc. 

0:05
Dnes

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskij ve svém videoprojevu rovněž prohlásil, že Severodoněck a další města Donbasu stále zůstávají hlavními cíli okupantů.

23:55
Dnes

Generální štáb ozbrojených sil Ukrajiny potvrdil, že posádka v Azovstalu v Mariupolu splnila svůj bojový úkol.

Zobrazit celý online

Video  Dva měsíce v jaderném bunkru pod ocelárnami Azovstal u Mariupolu strávilo sedmdesát lidí.  - youtube/azovmedia
Video se připravuje ...

 

Video se připravuje ...
Další videa