Úterý 16. dubna 2024
Svátek slaví Irena, zítra Rudolf
Zataženo, déšť 16°C

Neuvěřitelné štěstí ukrajinského vojáka: Ruskou střelu zadržel jeho mobil!

Autor: rc - 
24. dubna 2022
13:43

Na sociální síti Twitter se objevilo video, jenž zachycuje ukrajinského vojáka, který zrovna unikl smrti! Ve videu je vidět, jak mladík vyndává z kapsy svůj mobilní telefon a ukazuje ho na kameru. V mobilu je vidět díra od projektilu!

Neuvěřitelné štěstí měl ukrajinský voják. Život mu zachránil jeho mobilní telefon! Video s nejmenovaným obráncem Ukrajiny se objevilo na sociální síti Twitter. Publikoval ho tam válečný zpravodaj, který si říká OSINTtechnical.

Ve videu je vidět voják, který je v zákopu se svým spolubojovníkem a zničehonic z kapsy vyndává svůj telefon, v němž je díra po střele! Podle uživatelů sociální sítě se jedná o telefon Samsung Galaxy.

Britský deník Daily Star informoval, že střela, která prošla zadní části telefonu, je ráže 7,62. Kromě telefonu mu život zachránila i psí známka, kterou měl spolu s mobilem v kapse.

23:16
15. 4. 2024

Vážení čtenáři, zpravodajství z války na Ukrajině pro dnešní den končíme. Čerstvé zprávy přineseme opět v úterý ráno, dobrou noc.

23:10
15. 4. 2024

Evropa i Spojené státy musejí aktivně pomáhat Ukrajině. Nemohou připustit, aby ruská agresivní politika zvítězila, řekl premiér Petr Fiala po setkání s americkým prezidentem Joem Bidenem. Fiala také řekl, že Biden několikrát ocenil českou podporu Ukrajiny, konkrétně snahu zajistit pro Ukrajince dělostřeleckou munici. 

Video Fiala po jednání s Bidenem. - Blesk
Video se připravuje ...
22:16
15. 4. 2024

V gruzínském parlamentu dnes opět padaly rány, zatímco poslanci znovu projednávají sporný návrh zákona o zahraničním vlivu. Informovaly o tom portál Nexta a agentura Reuters, která poznamenala, že rokování zákonodárců této kavkazské země bývají bouřlivá a potyčky parlament zažil i v minulosti. Jedna z nich se strhla loni v březnu, při jednání o v podstatě stejném návrhu zákona. Večer před sídlem parlamentu v Tbilisi demonstrovaly tisíce Gruzínců; agentura Reuters odhadla jejich počet na více než 5 000, agentura AFP na 10 000.

„Ne ruskému zákonu!“ skandovali demonstranti s vlajkami Gruzie a Evropské unie. „Odmítáme tento protievropský zákon. Je to kopie drakonického ruského zákona,“ řekla AFP studentka Maka Kvirikadzeová. „Gruzie nebude přijata do EU s tak protidemokratickými zákony, a proto nesmíme dovolit, aby prošly. Gruzie patří do Evropy, už nikdy nebude zadním dvorkem Ruska,“ dodal další demonstrant, profesí zubař. „Gruzie se nepoddá opětovné sovětizaci,“ zdůraznila na sociální síti prezidentka Salome Zurabišviliová, která je oddanou stoupenkyní sblížení s EU, ale její pravomoci jsou velice omezené, uvedla AFP, jejíž reportér viděl, že policie zadržela nejméně čtyři demonstranty.

Zobrazit celý online

VIDEO: Ocelárny Azovstal: Klíčové místo odporu v Mariupolu

Video  Ocelárny Azovstal: Klíčové místo odporu v Mariupolu  - Reuters/ Ria Novosti
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa