Úterý 27. února 2024
Svátek slaví Alexandr, zítra Lumír
Oblačno 11°C

Putinův ministr Šojgu se po „zmizení“ objevil. Ale opravdu je v pořádku? Má mít nemocné srdce

Autor: ČTK, Mii - 
24. března 2022
19:53

V ruských státních médiích se dnes poprvé po 12 dnech objevily čerstvé záběry ruského ministra obrany Sergeje Šojgua, uvedla agentura Reuters. Ve středu ruská a ukrajinská média upozornila, že ministr obrany zmizel z veřejného prostoru, přestože Rusko vede již téměř měsíc vojenskou invazi na Ukrajině. Nelze ověřit, zda zveřejněné záběry jsou opravdové.

Šojgu, blízký spolupracovník ruského prezidenta Vladimira Putina, byl vidět na obrazovce, kterou používal Putin při virtuální poradě ruské bezpečnostní rady. Záběry zveřejnila ruská agentura RIA Novosti.

Portál Agenstvo ve středu napsal, že po 12 dní se v médiích neobjevily čerstvé Šojguovy záběry. S odkazem na nejmenovaný zdroj uvedl, že v Šojguově okolí se spekuluje o jeho nemoci, konkrétně problémech se srdcem.

Ruský prezidentský mluvčí Dmitrij Peskov dnes vysvětlil Šojguovu mediální nepřítomnost tím, že ministr obrany má mnoho práce. „Ministr obrany má nyní mnoho starostí. Probíhá speciální vojenská operace. Není to čas na aktivitu v médiích,“ sdělil podle Reuters Peskov. Sousloví speciální vojenská operace používá Kreml pro válku na Ukrajině.

23:01
26. 2. 2024

Vážení čtenáři, to je pro dnešek vše. S dalšími zprávami se opět přihlásíme ráno.

22:58
26. 2. 2024

K české iniciativě nákupu dělostřelecké munice pro Ukrajinu ze zemí mimo Evropskou unii by se podle odhadů premiéra Petra Fialy mohlo připojit až 15 zemí. Nizozemský premiér Mark Rutte oznámil, že jeho země přispěje 100 miliony eur (asi 2,5 miliardy korun). Oba premiéři dnes hovořili s novináři v Paříži po skončení summitu o pomoci Ukrajině, který svolal francouzský prezident Emmanuel Macron. Nákup a dodání munice by podle Fialy mělo proběhnut v následujících „týdnech až měsících“.

22:41
26. 2. 2024

Ukrajinští činitelé v posledních dnech vyjadřovali politování nad zpožděním dodávek západní vojenské pomoci, napsala AFP, která nedostatek munice u ukrajinské armády spojuje s vývojem na bojišti. Z něj dnes přišly další zprávy o postupu ruských invazních vojsk. Moskva ohlásila dobytí vsi Lastočkyne. Mluvčí ukrajinské armáda uvedl, že ukrajinští vojáci tam ustoupili na novou obrannou linii, aby zabránili dalšímu ruskému postupu na západ. Lastočkyne leží nedaleko východoukrajinské Avdijivky, které se Rusko zmocnilo přibližně v polovině února.

Zobrazit celý online

Video  Vladimir Vladimirovič Putin  - Videohub
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Video se připravuje ...
Další videa