Neděle 21. dubna 2024
Svátek slaví Alexandra, zítra Evženie
Oblačno 6°C

Dvojí rána pro Putinovu dceru: Rozvod s boháčem! A otcova válka jí překazila podnikání

Autor: tsv - 
23. března 2022
12:44

Nejstarší dcera ruského prezidenta Vladimira Putina Maria Voroncovová Faassenová (36) se údajně rozešla se svým manželem, bohatým nizozemským podnikatelem Jorritem Faassenem. Informoval o tom editor nyní již zakázaného ruského investigativního listu The Insider Roman Dobrochotov. Lékařka Maria směřovala k otevření elitního zdravotnického centra pro boháče ze zahraničí, její ambiciózní plány ale zmařila otcova invaze na Ukrajinu.

Voroncovová Faassenová je expertkou na vzácné genetické vady u dětí a vede výzkum v Národním zdravotnickém výzkumném centru endokrinologie spadajícím pod ruské ministerstvo zdravotnictví. Několikrát vystoupila ve státní televizi, její vazba na prezidenta Putina ale dosud zůstává veřejným tajemstvím. Používá příjmení své babičky a svého manžela, se kterým se údajně rozvádí.

Pár se podle Dobrochotova rozešel ještě před počátkem invaze na Ukrajinu, další detaily novinář v exilu neposkytl. Mají spolu děti, Putin se ale ke svému titulu dědečka zatím veřejně nepřiznal. „Mám ruskou manželku a děti. Víc uvádět nebudu,“ řekl v minulosti Jorrit Faassen. Podnikatel v minulosti pracoval pro ruskou stavební společnost Stroytransgaz a bankovní společnost Gazprombank-Invest, píše server Daily Mail.

Zmařené plány

Voroncovová plánovala otevření luxusního zdravotnického centra, které mělo do Ruska lákat zahraniční smetánku. „Má velký podíl v megaprojektu, v rámci kterého se buduje supermoderní zdravotnické centrum poblíž Petrohradu,“ odhalil investigativní novinář Sergej Kanev.

„V plánu bylo přilákat pacienty z Evropy a bohaté šejky ze zemí Perského zálivu,“ pokračoval. „Ale jací Evropané a šejci přijedou teď, po útoku na Ukrajinu?“

15:19
Dnes

V Kyjevě se dnes koná shromáždění, které si klade za úkol zvýšit povědomí o osudech vojenských věznů, speciálně na muže z pluku Azov, který operoval u Mariupolu. 

14:31
Dnes

TV Nexta na sociální síti X sdílela video, kde ukazuje smutné pozůstatky Serebrjanského lesa na východě Ukrajiny. „Překopaná země, zjizvená ruským ostřelováním. Těla a stromy, z nichž nezbylo nic než jen jméno,“ píše k videu, kde jsou vidět mrtví vojáci, střely, odpadky i zničená technika. 

 

13:43
Dnes

Rusko dnes znovu obvinilo Spojené státy, že proti němu vedou na Ukrajině hybridní válku. Jejich stále hlubší zapojení do konfliktu však skončí pro USA ponižujícím fiaskem jako války ve Vietnamu a Afghánistánu, prohlásila podle agentury Reuters mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová.

Ruská vláda rozhořčeně reaguje na sobotní schválení balíku vojenské pomoci Ukrajině v hodnotě 60,8 miliardy dolarů (1,44 bilionu korun) v americké Sněmovně reprezentantů. Ukrajina se už přes dva roky se silnou západní podporou brání ruské agresi, bez další americké pomoci by však podle svých partnerů nemusela odrazit očekávanou letní ruskou ofenzivu.

Zobrazit celý online

Prezident Putin se snaží udržet detaily o své rodině a svém osobním životě v tajnosti. Stejně jako k Voroncovové se dosud veřejně nepřihlásil ani k Jekatěrině Tichonovové (35) a Luize Rozové (18). Další potomky má mít s ruskou gymnastkou a olympijskou vítězkou Alinou Kabajevovou, s tou údajně zplodil už čtyři děti.

Video  Vladimir Vladimirovič Putin  - Videohub
Video se připravuje ...

bullshit ( 24. března 2022 19:45 )

Jen mi uniká, proč nepodniká v zemi zaslíbené a to ve svojí domovině. Proč lezou ti miliardáři z Ruska na ten špinavý Západ, když je to doma tak super...

bullshit ( 24. března 2022 19:43 )

Dobytek jsou obě strany napíše jen zase dobytek. Když Rusko napadne Polsko je tedy Polák taky dobytek? Nepochopitelný "myšlenkový" pochod... Ty musíš být vohnout, jen co je pravda. Až Tě napadne nějaký vagabund budeš tedy také dobytkem.

fido2 ( 24. března 2022 17:16 )

Právě, někdy se bratr chová hůř než cizí člověk. Ono usa nikdy nic neplenilo a neplení. Akorát si vybírá k plenění vzdálenější lokalitu. Ale to nejsou asi lidé,že? Ti se zabíjet mohou.

.tg.bb ( 24. března 2022 15:54 )

Zalez, ty provokatérskej dobytku.

cervena_sedma ( 24. března 2022 14:47 )

Ale blbost. Rusko s nikým nespolupracuje, jen ovládá a ničí. Žije jen z historie. Proč by se konečně nemohla emancipovat a chovat jako dospělá. A pokud se chce Ukrajina víc přimknout k nám, západnímu světu či USA, je to jen její věc.
Vlízt ke svému bratrovi a tam plenit a ničit, zabíjet malé děti svých příbuzných, celou jejich kulturu, je naprosto neakceptovatelné a barbarské. Ať by USA dělalo cokoliv.

Zobrazit celou diskusi