Čtvrtek 7. prosince 2023
Svátek slaví Ambrož / Benjamín, zítra Květoslava
Zataženo, déšť se sněhem 1°C

Rusové chtějí poslat do války na Ukrajině malé děti! Šokující příkaz už podepsal ministr obrany

Autor: rix - 
21. března 2022
17:38

Do války pošlou i děti? Rusové se potýkají s nedostatkem vojáků, který chtějí zaplnit teprve sedmnáctiletými benjamínky z Junarmije, tedy dětské polovojenské organizace. A co víc, příkaz k narukování měl již prý podepsat ruský ministr obrany Sergej Šojgu.

O šokující informaci informovala agentura Ukrinform s odkazem na ukrajinské zpravodajce. Příslušný rozkaz „o organizaci zapojení příslušníků vojensko-vlasteneckého veřejného hnutí Yunarmija do vedení speciální operace na ukrajinském území“ údajně již podepsal ruský ministr obrany Sergej Šojgu.

V rozkazu stojí, že by měly být připraveny zprávy o potenciálních lidských rezervách ve věku 17-18 let, které by se mohly zapojit do války. Nejvyšší vojenské vedení Ruské federace údajně musí co nejdříve předložit návrhy na výcvik tohoto personálu.

Junarmije je ruská vojenská organizace pro děti a mládež spadající pod ruské ministerstvo obrany. Zabývá se radikální propagandou mezi mladými lidmi v Rusku. Členy organizace se stávají děti starší osmi let.

22:02
6. 12. 2023

Vážení čtenáři, dnes naše zpravodajství z války na Ukrajině končí. Znovu se přihlásíme ve čtvrtek ráno, dobrou noc.

21:48
6. 12. 2023

USA pošlou Ukrajině další vojenskou pomoc ve výši 175 milionů dolarů, uvedl podle AP Washington. Dál jednají o rozsáhlejší pomoci napadené zemi.

20:18
6. 12. 2023

Moskevský soud prodloužil vazbu spolupředsedy nezávislého hnutí Golos, které monitoruje volby v Rusku. Grigorij Melkoňjanc zůstane za mřížemi do 17. dubna příštího roku. Přitom se očekává, že prezidentské volby v zemi budou v polovině března. Informovaly o tom dnes agentury Reuters a TASS. Bezpečnostní složky Melkoňjance zatkly v srpnu před tehdejšími regionálními volbami, viní ho ze spolupráce s takzvaně nežádoucí organizací. Čelný představitel Golosu vinu odmítá.

Zobrazit celý online

Video  Útok na Kyjev! Chystá se puč na Putina? A Babiš jde k soudu.  - Bára Horáková, Lukáš Červený, Reuters
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud