Pondělí 27. května 2024
Svátek slaví Valdemar, zítra Vilém
Oblačno, bouřka 23°C

Ukrajinka utíkala před válkou, zastavilo se jí srdce! Resuscitovali ji středočeští samaritáni

Autor: VaB - 
9. března 2022
13:48

Středočeští záchranáři z ASČR pomáhají lidem na Ukrajině. V neděli dokonce oživovali ženu, u které došlo k zástavě srdce! Snažila se před válkou utéct. Přímo v bojových podmínkách začali s resuscitací, jež byla úspěšná. Žena skončila v nemocnici.

Středočeští záchranáři z ASČR vyrazili před šesti dny pomáhat na Ukrajinu, kterou napadlo Rusko. Do válkou sužované země vyjelo několik záchranářů. Pár dní po příjezdu je čekal velmi smutný pohled na vybombardovanou školu a nemocnici v Žytomyru. „Dle místních zemřeli tři lidé a patnáct bylo zraněno,“ popisují.

Pomoc samaritánů ale v tu chvíli teprve začala. Například v neděli měli i první „ostrou“ resuscitaci! „Stalo se už i to, že nás ukrajinská zdravotnická záchranná služba požádala o spolupráci při náhlé zástavě srdce u jedné z prchajících žen,“ uvádějí.

Ženu, která se snažila před válkou utéct za hranice, se jim nakonec podařilo oživit a ukrajinští záchranáři ji ve stabilizovaném stavu převezli do nejbližší nemocnice. Netrvalo dlouho a za záchranáři na Ukrajinu míří už další část jejich týmu.

Ti budou pomáhat zejména na slovensko-ukrajinské hranici. „Na tomto místě budeme i nadále poskytovat zdravotní péči a zdravotnické potřeby lidem v nouzi,“ píšou. Na cestě zpět pak v sanitních vozech přepraví lidi, kteří potřebují zajištěný transport se zdravotní péčí.

Zároveň záchranáři prosí i o finanční podporu, součinnost nebo sponzorské dary. Vše by směřovalo na nákup humanitárního materiálu či logistickou podporu. Podpořit je můžete zde.

7:07
Dnes

Dobré ráno, ministři zahraničí členských zemí EU budou dnes řešit další pomoc Ukrajině, která již více než dva roky čelí ruské agresi. Přes videohovor se s nimi spojí i ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba. Měli by rozhodnout rovněž o zavedení nových sankcí proti několika ruským občanům kvůli nedodržování lidských práv. 

22:05
26. 5. 2024

Vážení čtenáři, 

pro dnešek končíme online zpravodajství z rusko-ukrajinského válečného konfliktu. Pokračovat v něm budeme v brzkých ranních hodinách. Za redakci Blesk zpráv přejeme dobrou noc. 

22:00
26. 5. 2024

Ruský prezident Vladimir Putin dnes přiletěl do Uzbekistánu, kde bude při dvoudenní státní návštěvě jednat se svým tamním protějškem Šavkatem Mirzijojevem. Informovaly o tom agentury AP a ruský TASS, podle kterého je hlavní program cesty naplánován na pondělí.

Dnes Putin položil věnec u památníku nezávislosti v Taškentu a podle Kremlu už neformálně hovořil také s Mirzijojevem. Formální jednání hlav státu jsou na programu v pondělí. Cesta je podle agentur zaměřená na prohloubení vztahů mezi Taškentem a Moskvou.

Zobrazit celý online

Video  Resuscitace ženy na Ukrajině  - ASČR
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa