Pátek 24. května 2024
Svátek slaví Jana, zítra Viola
Oblačno, bouřka 20°C

Průšvih nejbohatšího Rusa: Usmanovi zabavili kvůli válce majetek v hodnotě 6,6 miliardy!

Autor: rc - 
5. března 2022
16:35

Neuvěřitelného luxusu si dopřával ruský oligarcha Ališer Usmanov (68). Nejbohatší Rus a blízký přítel prezidenta Vladimira Putina vlastnil v Británii luxusní nemovitosti v hodnotě 210 milionů liber (cca 6,6 miliardy Kč). Poté, co Rusko provedlo invazi na Ukrajinu, se však podnikatel dostal na sankční listinu a tak mu byl pohádkový majetek v zahraničí zabaven.

Perné dny zažívá ruský oligarcha Ališer Usmanov, který má blízký vztah s Vladimirem Putinem. Po útoku Ruska na Ukrajinu západní státy uvalily tvrdé sankce proti Rusku a nevyhnuly se ani zámožným Rusům. Usmanov, který je původem Uzbek, se tak dostal na sankční listinu několika států včetně Británie, kde vlastnil několik honosných nemovitostí v hodnotě 210 milionů liber (cca 6,6 miliardy Kč).

V roce 2004 si pořídil panství z 16. století v britském hrabství Surrey, které má rozlohu 300 akrů. Původně panství vlastnil ropný magnát J. Paul Getty. Zámeček v tudorovském stylu byl pod jeho správou osmnáct let, ovšem na britský venkov se zřejmě oligarcha nějaký čas nepodívá. V Londýně mu říkal „pane“ zámeček Beechwood House, který si podle informací britského deníku Daily Star koupil v roce 2008 za 48 milionů liber (cca 1,5 miliardy Kč). Kromě Británie mu byl zabaven majetek v Německu, kde kotvila jeho superjachta zvaná Dilbar. Používat už ani nemůže soukromé tryskáče.

Usmanov majetek získal v oblasti metalurgie a těžby. V minulosti vlastnil podíl ve výši 30% akcií Arsenalu. V roce 2018 je však prodal Stanu Kroenkemu. Je majoritním vlastníkem koncernu Mettaloinvest. Jeho manželka Irina (73) je trenérkou ruského týmu rytmické gymnastiky a údajně pomohla k vítězství Alině Kabaevovové. V roce 2004 Alina získala zlatou medaili na olympijských hrách. Právě o ruské gymnastce se říká, že je milenkou ruského prezidenta.

10:55
Dnes

Za poslední den ztratil protivník 1240 lidí a k tomu mj. 13 tanků, 27 obrněných vozidel, 42 dělostřeleckých systémů či 56 cisteren, náklaďáků a dalších podpůrných vozidel, informuje generální štáb Ozbrojených sil Ukrajiny v ranním hlášení. Čísla nelze nezávisle ověřit.

 

10:20
Dnes

Soud ve Vladivostoku dnes zamítl odvolání proti vazbě amerického vojáka, kterého na začátku měsíce zadržely ruské úřady kvůli obvinění z krádeže. Ve vazbě tak poddůstojník Gordon Black zůstane nejméně do 2. července, informovala agentura Interfax.

„Rozhodnutí vladivostockého okresního soudu z 3. května týkající se Gordona Blacka zůstane beze změny,“ uvedl soudce. Black u odvolacího soudu ujišťoval, že nemíní z Ruska uprchnout a že chce v zemi nadále žít se svou družkou, která je současně poškozenou v případu krádeže. Voják prohlásil, že k vycestování ani nemá peníze. Black se už dříve podle ruských médií k činu doznal a spolupracuje s vyšetřovateli.

Policie čtyřiačtyřicetiletého Američana zadržela ve Vladivostoku 2. května pro podezření z okradení ženy, s níž navázal milostný vztah. Do Ruska přicestoval s jednorázovým vízem. Americká média uvedla, že Black dříve sloužil v Jižní Koreji a po ukončení turnusu bez povolení nadřízených odcestoval do Ruské federace.

9:21
Dnes

První skupina ukrajinských pilotů absolvovala výcvik na amerických letounech F-16, řekla Erin Hanniganová, mluvčí arizonské Národní gardy, na jejíž základně v Tucsonu se cvičili. Teď míří do Evropy ve výcviku pokračovat, uvedla pro Politico. Víc detailů, ani třeba počet pilotů, nepřiblížila 

Zobrazit celý online

VIDEO: „Takhle umírají okupanti.“ Ukrajinci se chlubí sestřeleným ruským vrtulníkem

Video  „Takhle umírají okupanti.“ Ukrajinci se chlubí sestřeleným ruským vrtulníkem  - Reuters
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa