Létající palác oligarchy Abramoviče: Luxus, zlato, místnost pro hostiny i bezpečnostní systémy

Autor: ran - 
7. června 2020
16:30

Ruský oligarcha a vlastník fotbalového klubu Chelsea Roman Abramovič si užívá přepychu nejen na zemi, ale i ve vzduchu. Jeho upravený Boeing 747-33A ER je jedním z nejluxusnějších soukromých tryskáčů vůbec. Dali byste za něj v přepočtu přes 7 miliard korun. Celá oligarchova letecká flotila by vás přišla na více než 12 miliard korun.  

Dolarový miliardář svému nejdražšímu létajícímu prostředku přezdívá důvěrně Bandita. Že by tím chtěl světu o sobě něco říci? Možná. Jisté je, že si na jeho interiéru dal záležet. Vybavil si ho tak, jak si myslel, že mu přísluší. 

Pokud byste se do Bandity dostali a mohli jste se po něm trochu projít, našli byste v něm plno zlata, ušlechtilého dřeva i vybraného designu. Magnát se při přeletech po světě nechává nad mraky rozmazlovat luxusní ložnicí, koupelnami i zlatem vykládanou kuchyní. Nelétá ale vždycky sám, proto se mu čas od času hodí i místnost pro pořádání banketů, kam se pohodlně vejde 30 hodujících. Aby se mohl věnovat i úřadování, nechal si majitel v letounu zařídit útulnou kancelář. 

Boeing si pořídil v roce 2004 a za přeměnu na skutečný létající palác utratil slušné částky. Ovšem ještě další peníze dal do bezpečnosti. Bandita totiž neoplývá „jen“ vzácnými kovy, vybavením z ořechu a mahagonu, ale i na soukromé letadlo celkem výjimečnými bezpečnostními systémy. Jak napsal Maily Dail, letadlo disponuje protibalistickou obranou, jež se svými kvalitami dotahuje na podobný systém amerického prezidentského speciálu Air Force One, kterým v současné době létá Donald Trump. 

Kromě „vymazleného“ Bandity má Abramovič ve své flotile pár vrtulníků a ještě další dvě letadla. Ty ovšem za okázalostí jeho „vlajkové lodi“ silně pokulhávají. Oligarcha je ale používá pro své cesty také. Jsou sice o pár miliard levnější, ale co naplat? I magnát se musí občas uskrovnit...   

enigma ( 8. června 2020 05:13 )

Oligarcha Abramovic jde jinou cestou nez oligarcha bures. Tomu prvnimu se nepodarilo najit dostatek tupcu kteri by ho dokazali diky sve lidske hlouposti ukryt pred jeho kriminalni minulosti tam kam se to povedlo konfidentovi buresovi. Jinak mezi nimi neni zadny rozdil.Oba se maji ceho bat a moc dobre to vi. Nadarmo se nerika ze karma je zdarma.

nazor ( 8. června 2020 00:46 )

Nechápu proč nedokážete vypátrat něco o Kellnerovi to jste tak neschopní nebo se bojíte majitele blesku??!! Vždyť Kellner už je bohatší než abramovic který me vůbec nezajímá. Kellner má taky letadlo a loď atd. A mimochodem abramovic už dávno není s zukovou která se vloni vdala, burvarni noviny a nevědí to haha. I když prebirate články z Daily Mail, tak tahle info tam určitě nebyla. Daily Mail si čtu každý den.

tomik007 ( 8. června 2020 00:15 )

Zdivoczeli komunisti jsou jeden jako druhej..

gurke ( 7. června 2020 21:43 )

Prdí Petr,prdí Pavel,prdí každý kdo má ( ! )

horalysa ( 7. června 2020 21:36 )

A co z toho mu dají do hrobu?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud