Úterý 9. srpna 2022
Svátek slaví Roman, zítra Vavřinec
Polojasno 25°C

Zakažte Rusům online hraní na PlayStation a Xboxu, prosí herní giganty ukrajinský vicepremiér

Autor: shp - 
3. března 2022
13:55

Zatímco na Ukrajině zuří válečný konflikt, ostatní země se do něj nechtějí zapojit. Na invazivní Rusko ale uvalují jednu sankci za druhou, ať už jde o zmražení bankovních účtů nebo uzavření vzdušeného prostoru pro jeho letadla. Ukrajinský vicepremiér Michail Fjodorov nyní oslovil veřejně společnosti Sony a Microsoft, aby se sankcemi pomohly i v herním světě.

Fjodorov oslovil herní giganty s prosbou, aby pomohly se sankcemi prostřednictví svých konzolí. „Jste si rozhodně vědomi, co se děje na Ukrajině právě teď. Rusko vyhlásilo válku nejenom Ukrajině, ale veškerému civilizovanému světu. Pokud podporujete lidské hodnoty, měli byste odtrhnout ruský trh,“ napsal na twitteru.

Ukrajinský vicepremiér od společností žádá, aby ruským hráčům zablokovaly možnost online hraní a připojení se s konzolemi PlayStation 5 a 4, Xbox Series X/S a Xbox One k internetu. To by znamenalo, že by nemohli hrát po síti žádné hry a nejenom to. I řada singleplayerových her dnes vyžaduje ke spuštění připojení k internetu.

Konec e-sportu v Rusku?

Fjodorov dále žádá všechny organizátory e-sportovních klání, aby Rusko bylo vyřazeno ze všech soutěží. Přání Fjodorova ohledně herní izolace od světa se přitom netýká pouze země, která okupuje Ukrajinu. Fjodorov žádá jejich uvalení i na Bělorusko, které otevřeně Rusko podporuje a umožňuje mu k invazi využívat své území.

22:17
Dnes

Spojené státy přidělují Ukrajině 89 milionů dolarů na odminování území kontaminovaných minami a jinými výbušnými předměty. 

„Otřesné používání improvizovaných výbušných zařízení Rusy tak, jak to vidíme na Ukrajině, bylo dříve spojováno pouze s Islámským státem v Sýrii. Tyto nástražné pasti blokují přístup k úrodné zemědělské půdě, zdržují snahy o obnovu, brání vysídleným komunitám v návratu domů a pokračují v zabíjení a mrzačení nevinných ukrajinských civilistů,“ zdůraznilo americké ministerstvo zahraničí.

Pomoc má zahrnovat přibližně 100 odminovacích týmů.

22:13
Dnes

Alexandr Lukašenko uvedl, že Bělorusko není připraveno opustit trh EU. Mělo by spolupracovat s příslušnými zeměmi na propagaci domácího zboží.

„Evropskou unii nemůžeme za žádných okolností opustit. Je to náš nejbližší soused... Musíme s nimi spolupracovat. Vzteklina politiků už ustupuje do pozadí. Byznys je byznys,“ řekl dnes. Jako příklad uvedl vysokou poptávku ve světě po minerálních hnojivech a ropných produktech, které může Bělorusko nabídnout. 

22:06
Dnes

Na Krymu vyhlásili až do 24. srpna vysoký stupeň „teroristického nebezpečí“. Má být "jen preventivní" a zajistit bezpečnost lidí.  

Zobrazit celý online

Video  Nejhorší výbuchy války: Jak to vypadalo v Charkově 1. 3.  - Videohub
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa