V roce 2020 trvala jen 14 dnů, loni poprvé nebyla vůbec. Už v sobotu v 10 hodin se ale již 427. matějská pouť rozjede naplno, oproti tradici o 10 dnů později, na svátek Kazimíra.

„Chceme začít bez dřívějších koronavirových opatření,“ vysvětlila za pořadatele Eva Kočková. „O bezpečnost se však návštěvníci bát nemusejí, vše se dezinfikuje, provozovatelé jsou plně očkovaní.“

Novinky

Letos nabídnou přes sto atrakcí, včetně novinek. Mezi ty patří 65 metrů vysoký Airborne, největší kolotoč svého druhu v Evropě, s lavicí otáčející se na kyvadle do všech směrů. Všechny generace si užijí čtyřpatrový zámek plný legrace Après-Ski Party.

Z oblíbených lákadel nechybí 80metrový řetízák Around The World XXL nebo horská dráha Super Mouse. „A nové obří kolo, s uzavřenými a vyhřívanými kabinami,“ dodal šéf organizační firmy Václav Kočka nejml. „Stánky s cukrovinkami pak doplní pravá česká restaurace nabízející tradiční kuchyni a pivo točené do skla,“ dodal.

Ceny držíme dole!

„I když náklady za energie stoupají, snažíme se udržet předloňské ceny,“ komentoval Václav Kočka nejst. s tím, že pokud ke zdražení někde dojde, pak jen o 10 až 15 korun. „Nejvyšší vstup na atrakce u novinek tak vyjde na 130 korun,“ dodal.

I tady myslí na Ukrajinu

Každoroční den pro děti hendikepované zdravotně či osudem se koná v pondělí 21. března. „Letos den věnujeme i rodinám uprchlíků z Ukrajiny, pro které pojedou atrakce rovněž od 10 do 15 hodin zdarma,“ řekla Eva Kočková. V rámci spolupráce s nadací Šťastná hvězda v areálu návštěvníci najdou tabule s informacemi, jak přispět do finanční sbírky.

Co, kde, kdy, za kolik

427. Matějská pouť Výstaviště Praha, Praha 7 Holešovice
Kdy: 5. března až 18. dubna 2022, úterý – pátek 13:00 až 21:00, o víkendu 10:00 až 22:00, pondělí zavřeno.
Za kolik: Víkendové vstupné do areálu 30 korun. V týdnu, pro děti do 120 cm a ZTP/P zdarma.

Video
Video se připravuje ...

Matějská pouť 2020 se otevřela 22. února. Veronika Foltová

Fotogalerie
46 fotografií