
ONLINE: Desítky zraněných po ruských úderech na civilisty. A Biden schválil další pomoc Ukrajině

Dva lidé zahynuli kvůli poslednímu ruskému ostřelování Chersonské oblasti na jihovýchodě Ukrajiny. Informoval o tom šéf tamní regionální správy Oleksandr Prokudin. Za celý uplynulý den podle něj zemřelo kvůli ruským útokům v regionu celkem sedm lidí, dalších 12 bylo zraněno. V Doněcké oblasti na východě země ruské útoky za poslední den zranily 21 lidí, z toho 15 ve městě Kurachove, napsala dnes agentura Ukrinform s odvoláním na oblastního šéfa Ihora Moroze. Americký prezident Joe Biden schválil novou vlnu vojenské pomoci Ukrajině, kterou Pentagon vyčíslil na 325 milionů dolarů (7,5 miliardy Kč). Řekl to po schůzce s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským. První americké tanky M1 Abrams budou na Ukrajinu dodány už příští týden. Dramatické dění sledujeme v online reportáži.
- Ve čtvrtek 24. 2. 2022 svět ohromily zprávy z Ukrajiny – Putin zavelel k útoku na Ukrajinu! Kde se aktuálně na Ukrajině bojuje? Podívejte se na přehlednou infografiku.
- Ubytováváte doma uprchlíky nebo jinak pomáháte Ukrajincům v ČR? Blesk spustil web ProUkrainu, kde najdou praktické rady i zpravodajství v ukrajinštině, psané lidmi, kteří si stejným procesem již prošli.


