Sobota 30. září 2023
Svátek slaví Jeroným, zítra Igor
Oblačno, déšť 21°C

Kadyrov se naštval na Putina: Není dost „brutální"! A vyhrožuje Polsku i Německu

Autor: DVL, swp - 
3. června 2023
12:15

Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov se podle britského deníku Daily Mail naštval na Vladimira Putina, podle něj totiž není ruský prezident dostatečně „brutální‘. Nechal se také slyšet, že chce do války zatáhnout i NATO a v Rusku si přeje vyhlásit stanné právo. 

Prezident Čečenska Ramzan Kadyrov nadával na Putinovy válečné taktiky, podle něj není ruský prezident ve válce na Ukrajině dostatečně „brutální“. Požadoval také vyhlášení stanného práva.

Kadyrov řekl, že nálet dronů na Moskvu z minulého týdne ukázal, že je potřeba, aby odpověď ruské armády byla tvrdší, aby se válka dostala i na území NATO.  „Odpovědi na takové pokusy zaútočit by neměly být tvrdé – měly by být brutální,“ nechal se slyšet prezident Čečenska.

„Podle mého názoru je nutné vyhlásit v Rusku stanné právo, abychom použili všechny bitevní zdroje k úplnému odstranění celé téhle teroristické buňky na Ukrajině,“ pokračoval.

Kadyrov již dříve prohlásil, že Ukrajina má „nacistické“ a „satanistické“ vedení. „Útočte na místa, kde se tito terorističtí vůdci hromadí, dokud nic nezbude, takže zbytek by vůbec nepomýšlel na Rusko ve zlém,“ řekl Kadyrov.

Čečenský vůdce požadoval eskalaci konfliktu, aby se války zúčastnilo i NATO. „Evropské země by měly přemýšlet o tom, koho sponzorují a za jakých podmínek poskytují zbraně,“ uvedl. „Vymstí se jim to, až Rusko zaklepe na dveře, například, Německu nebo Polsku. A nebudou se mít čím bránit, protože všechny zbraně poslaly na Ukrajinu.“

„V zóně zvláštní vojenské operace brzy ukážeme, co v plném slova smyslu znamená pomsta,“ vyhrožoval Kadyrov.

Kadyrov stejně jako vůdce Wagnerovy skupiny Jevgenij Prigožin požadoval vyhlásit stanné právo po celém Rusku. Tomu se však Putin snaží vyhnout, patrně kvůli tomu, že by vyhlášení stanného práva zmnohonásobilo rozhořčení lidí z války.

18:38
Dnes

Místopředseda Rady bezpečnosti Ruské federace Dmitrij Medveděv ve zprávě telegramu připomínající rok od nezákonné ruské anexe čtyř ukrajinských regionů uvedl, že „v Rusku bude více nových regionů“.

17:50
Dnes

Nové dílo kremelské propagandy.

Propagandisté zveřejnili video, na kterém ukázali údajně ruský pas manželky Volodymyra Zelenského Oleny, který našli v bytě ukrajinského prezidenta na Krymu. Líné propagandisty nenapadlo nic chytřejšího, než jen vyfotit fotku z instagramové stránky první dámy Ukrajiny a vložit ji do falešného pasu.

17:35
Dnes

Ukrajinská média informovala o silné explozi u obce Strymba v Ivano-Frankivské oblasti. Podle předběžných informací došlo k výbuchu na plynovodu.

 

Zobrazit celý online

Video  Analytik Stulík: Rusko tahá za kratší konec, jeho požadavky jsou odtržené od reality  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud