Úterý 23. dubna 2024
Svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří
Zataženo, déšť 7°C

Razie na úřadě v Olomouckém kraji kvůli podezření z korupce! Probíhají i domovní prohlídky

Aktualizováno -
13. listopadu 2023
10:48
Autor: ČTK - 
13. listopadu 2023
09:54

Na olomouckém krajském úřadu, ale také na přerovské radnici zasahují od dnešního rána policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ). Podle hejtmana Josefa Suchánka (Piráti a STAN) se pozornost policistů soustředí na veřejné zakázky, zřejmě jde o investice v dopravních stavbách. Kraj policistům poskytuje součinnost, řekl Suchánek. Podle informací ČTK policisté v Přerově prohledávají kancelář radního Michala Záchy (ODS), který je zároveň hejtmanův náměstek pro dopravu.

„Města Přerova se vyšetřování netýká, primátor Petr Vrána byl informován a podepsal mlčenlivost,“ potvrdila dnes ČTK přítomnost policistů na přerovské radnici její mluvčí Lenka Chalupová. Náměstka Záchu se ČTK nepodařilo kontaktovat, má nyní nedostupný mobil.

Také podle informací z Vrchního státního zastupitelství v Olomouci se zásah netýká pouze krajského úřadu, policisté podle žalobců zasahují zejména na území Olomouckého kraje, ale i mimo něj, potvrdil dnes ČTK náměstek VSZ Radek Bartoš.

NCOZ rovněž dělá domovní prohlídky a prohlídky jiných prostor a pozemků. Dozor v této trestní věci vykonává státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Olomouci. Vrchní státní zástupce Radim Dragoun ČTK řekl, že nyní žádné další informace veřejnosti poskytnout nelze.

Policisté podle hejtmana Suchánka zasahují na krajském úřadu od rána. „Vím o tom, policisté z NCOZ jsou stále tady, ráno mi volali, abych u toho byl. Pro mě je to novinka, poskytujeme součinnost, jakou NCOZ potřebuje. Má se to týkat veřejných zakázek. Je to o investicích, zřejmě o dopravních stavbách, nic konkrétnějšího nevím,“ uvedl hejtman. Dodal, že s jeho osobou zásah kriminalistů na úřadě nemá nic společného.

Video  Policisté na operačním středisku v Olomouckém kraji  - Policie ČR
Video se připravuje ...

Uživatel_5688726 ( 13. listopadu 2023 13:11 )

Opět pětikolka.

Zobrazit celou diskusi