Úterý 13. duben 2021
Svátek slaví Aleš, zítra Vincenc
Zataženo, déšť se sněhem 5°C

Blatný stihl poslat kontrolu do Arenbergerovy nemocnice. Jak „čisté“ jsou tu nákupy?

Autor: ČTK - 
8. dubna 2021
20:25

Exministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) před několika týdny poslal kontrolu do pražské Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Prověřit má nákupy z let 2019 a 2020, kdy nemocnici řídil jeho nástupce v ministerské funkci Petr Arenberger (za ANO). Upozornil na to dnes Deník N. Arenbergera ve středu jmenoval prezident Miloš Zeman do funkce ministra zdravotnictví. Jeho resort tak nyní provádí kontrolu v nemocnici, kterou vedl od roku 2019.

„Ano, v únoru jsem jako ministr zadal kontrolu ve FN Královské Vinohrady,“ potvrdil Deníku N Blatný bez dalších podrobností. Mluvčí resortu Barbora Peterová doplnila, že „veřejnosprávní kontrola hospodaření probíhá“.

„Odbor kontroly ministerstva zdravotnictví ji zahájil v únoru 2021 a je zaměřena na kontrolu hospodaření s veřejnými prostředky a nápravných opatření po kontrole, kterou jsme vykonali v roce 2018,“ upřesnila mluvčí.

Video Odvolaný Blatný na poslední tiskovce: Svědomí mám čisté, je to právo premiéra. Virus je zákeřný - Blesk Zprávy / ČTK

Arenbergera jmenoval do funkce v roce 2019 ministr Adam Vojtěch (za ANO), který jeho předchůdce kritizoval za netransparentní nákup léků a zdravotnického materiálu. Předchozí vedení v čele s ředitelem Josefem Grillem zadalo zakázky za 200 milionů korun bez výběrového řízení.

Kontroloři mají zájem o aktivity obchodního náměstka

Nyní má ministerstvo prověřit, zda už se nákupy dělají lépe, ale podle informací Deníku N byly ke kontrole i další důvody. Kontroloři se zajímají také o nákupy řízené Markem Broschem, který ve vinohradské nemocnici působí od října 2019 jako Arenbergerův obchodní náměstek.

Mluvčí nemocnice Tereza Romanová kontrolu ministerstva potvrdila, termín ukončení závisí na kontrolním orgánu. Ministr Arenberger na dotaz Deníku N, zda se bude o průběh kontroly informovat či do ní zasahovat, dosud neodpověděl. Nevyjádřil se zatím ani náměstek Brosche.

frantacizek ( 9. dubna 2021 05:18 )

http­s://ww­w.bl­esk.cz­/cla­nek/zp­ravy-poli­tika/­674719­/aren­berger-ukazal-trumfy-i-cestu-pro-sputnik-v-co-na-plany-noveho-ministra-rikaji-exper­ti.ht­ml?ka­pito­la=197­4169

tak kolega Arenberger už přidal... tak to se omlouvám, s takovou bude atakovat náčelníka v dezinformacích ještě do konce měsíce, i když to je těžký soupeř, pač ten už stačil mezitím Sputnik prohlásit za technologickou štiku roku v oblasti biochemie.
Kdybychom očkovali 140tis denně, bylo by to krásné a měli bychom po problému ještě rychleji, než v USa, kde mají vakcíny tzv. po ruce a očkují tam i z auta Znamenalo by to, jestli dobře počítám, být začátkem léta hotovi, a to teprve v USA začnou očkovat pubescenty 12-15 po výborných výsledcích Pfizeru, které ukazují kohortní studie v těchto věkovkách.

frantacizek ( 9. dubna 2021 05:05 )

úplně mi zatím třeba nedošlo, proč bychom měli nyní dělat objednávku jakékoliv jiné vakcíny, když už máme do podzimu nasmlouváno jen Pfizeru pro 6mil. jedinců. Jedině snad, že pan Arenberger jako specialista na pohlavní choroby počítá s premisí, kterou ale stále ověřují vědecké kapacity v oboru biochemie, a sice že očkovaní vydrží býti rezistentními jen po dobu půl roku a poté bude třeba další dávky. A nepočítá s možností, že by tenhle čínský vir mohl třeba vymizet v důsledku právě kolektivní imunity a činnosti ultrafialového záření v létě, jako vymizely jiné z produkce Číny. Skutečně netuším, co by se pak dělalo s tím Pfizerem, pominu-li, že po té události na Slovensku a údajně také v Brazílii, dle mé logické úvahy, nemůže vůbec Sputnik registraci pro EU obdržet z důvodu nesplnění bodu o technologické bezpečnosti výroby..

frantacizek ( 9. dubna 2021 04:59 )

naposledy mě takhle jako matematika překvapil náčelník Prymule, když vysypal hned zkraje odhad o vrcholu křivky nakažených, minulý rok na jaře. Načež jsem zmínil, stále ještě nezorientován jako jsem v tomhle jeho oboru už dnes, že to asi těžko půjde takhle přesně aritmeticky vyjádřit u takto infekční záležitosti...Poté se vyjádřil v podstatě stejně i šéf statistiků prof. Dušek na tiskovce, načež nám náčelník dotčeně sdělil, že už nebude predikovat, pač po něm chceme nemožné.. tak jsem zvědav na kolegu Arenbergera dále, elita stand-upu u nás má laťku vysoko, ještě bude muset něco přidat..

frantacizek ( 9. dubna 2021 04:54 )

takže mu vlastně ani nic jiného nezbylo, než tu podle jeho slov sebevražednou funkci ministra zdravotnictví příjmout..Mě už pan Arenberger překvapil "rychlým" průzkumem veřejného mínění o vakcíně Sputnik, kdy vysypal z rukávu hned číslo 25% populace bažící po její aplikaci. Doufám, že takovým stylem nepovede tu podle jeho slov rozsáhlou kohortní studii s tímhle ruským matrošem, kdy nevíme v podstatě, co Sověti pošlou stran jeho skladby, pač to bychom přišli i o ty poslední komunisty, kteří nám tady ještě zbyli a pravděpodobně by se to ani nevyšetřovalo a pan Arenberger by to svedl na obvyklou statistickou chybu..

UFO1 ( 9. dubna 2021 00:45 )

FNKV je svět ve světě,žádná novinka

Zobrazit celou diskusi
Další videa