Řidiči se mohou radovat. Tankují dosud nejkvalitnější benzin, zjistila inspekce

Autor: ČTK - 
12. února 2020
07:30

Češi tankují dosud nejkvalitnější pohonné hmoty. Z 2668 vzorků, které loni odebrala Česká obchodní inspekce (ČOI), nevyhovělo předpisům 18, tj. 0,7 procenta. Jde o rekordně nízkou hodnotu a proti roku 2018 o zlepšení o 0,4 procentního bodu. Uvedl to mluvčí inspekce Jiří Fröhlich. Sdělil, že ČOI uložila v loňském roce zákaz prodeje na 86 034 litrů pohonných hmot v celkové hodnotě 2,72 milionu korun.

„V porovnání výsledků s rokem 2018 bylo v roce 2019 zaznamenáno výrazné zlepšení jakosti u vzorků automobilových benzinů, a to ze 1,9 procenta na 0,3 procenta. Zhoršení jakosti bylo zaznamenáno u vzorků motorové nafty (z 0,7 procenta na jedno procento), zkapalněného ropného plynu LPG pro pohon (z nuly na 0,3 procenta) a etanolu E85 (z nuly na deset procent). Nulové hodnoty vykazovaly odebrané vzorky stlačeného zemního plynu CNG,“ uvedl Fröhlich.

Nejvyšší počet nevyhovujících vzorků pohonných hmot, a to čtyři, byly zjištěny v únoru a listopadu. V dubnu, červenci a srpnu nebylo porušení právních předpisů zjištěno. „V ostatních měsících roku 2019 se počty nevyhovujících vzorků pohybovaly od jednoho do tří vzorků,“ sdělil mluvčí.

Nejvíce ČOI loni kontrolovala motorovou naftu – z 1308 odebraných vzorků nevyhovělo 13, z toho deset vzorků bylo nevyhovujících v ukazateli bodu vzplanutí. „Je pravděpodobné, že nevyhovující výsledek je způsoben nedodržováním provozních pravidel při rozvozu – zbytky benzinu v komorách cisternového vozidla, a proto musí být tomuto ukazateli věnována stálá pozornost u dopravců,“ doplnil Václav Loula z České asociace petrolejářského průmyslu a obchodu (ČAPPO).

zdenek43 ( 12. února 2020 07:43 )

radujte se z ciziho nestesti ....... Řidiči se mohou radovat. Tankují dosud nejkvalitnější benzin,.....Ceny ropy kvůli obavám z šíření nového koronaviru v Číně klesají - Ceny ropy dnes klesají o zhruba dvě procenta. Mohou za to obavy, že šíření nového koronaviru v Číně by mohlo zbrzdit ekonomický růst a snížit poptávku po pohonných hmotách..... Ropa WTI se znovu obchoduje nad psychologickou hranicí 50 dolarů za barel, ale poté, co od počátku ledna ztratila čtvrtinu své hodnoty.....


ALE NERADUJTE SE ...... v breznu si to vsichni kolem ropy zase uziji a TY jako zakaznik budes vytahovat prachy z penezenky .......

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud