Nabíječka hrozí elektrickým šokem. Inspektoři nařídili stažení čínského výrobku z trhu

Autor: ČTK - 
23. 7. 2019
11:39

Česká obchodní inspekce (ČOI) zakázala kvůli vysokému riziku úrazu elektrickým proudem prodej nabíječky mobilních telefonů Premium Caliber PW-3IT a nařídila stažení čínského výrobku z trhu. ČTK to dnes sdělil mluvčí inspekce Jiří Fröhlich.

V krátké době je to druhý obdobný případ, minulý týden ze stejného důvodu inspekce zakázala prodej čínské nabíječky Mobil Phone Charger 14 in 1, 5G/6G.

Podle zjištění ČOI nabíječky s označením Premium Caliber PW-3IT mají nedostatečnou izolaci mezi primární a sekundární částí a kvůli tomu uživatelům, kteří se dotknou nabíječky v elektrické zásuvce, hrozí vážný úraz až smrt po zásahu elektrickým proudem.

Na výrobku a obalu navíc chybí identifikační údaje výrobce, doplnil mluvčí. Více informací včetně fotografií nabíječky ČOI zveřejnila na svém webu.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

prycsnima ( 23. července 2019 13:33 )

Zavřít šmejdy co to sem dováží. Šikmovočky už mi se rou.

goral ( 23. července 2019 13:22 )

A jak je možný, že tyhlety čínský zgarby se vůbec dostanou do Česka?

Zobrazit celou diskusi
Další videa