Pátek 19. dubna 2024
Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela
Oblačno, déšť 9°C

Do obchodů se dostal nebezpečný holící strojek. Může i zabít, varuje inspekce

Autor: ČTK, AKu - 
14. ledna 2019
11:30

Česká obchodní inspekce (ČOI) varuje před nebezpečným holicím strojkem. Při jeho používání hrozí zásah elektrickým proudem, který může způsobit úraz i smrt. Strojek objevili inspektoři v Chebu, prodával se za 99 korun pod názvem "NO One RSCW-V2", vyroben byl v Číně. ČTK o tom v pondělí informoval mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Podle inspektorů se uživatel strojku při zasouvání odnímatelné dvojpólové vidlice do elektrické zásuvky dotkne odkrytých částí, které jsou pod napětím. „Dojde k vážnému úrazu až smrti uživatele zásahem elektrického proudu,“ uvedla ČOI.

Výrobek rovněž nemá stanovené označení, není na něm uvedena informace, že není určen do vlhkého prostřední. Chybí také identifikační údaje výrobce a není přiložen ani návod a bezpečnostní instrukce v češtině.

 

„Česká obchodní inspekce vydala nařízení ve formě okamžitého stažení uvedeného výrobku z trhu. Výrobek byl nahlášen kontaktnímu bodu na MPO a informace o něm budou zveřejněny v systému RAPEX,“ dodal Fröhlich.

Před jiným holicím strojkem varovala inspekce už v pátek. Také produkt s označením „Boli Razor RSCW-6008“ může způsobit vážný úraz elektrickým proudem.

Zobrazit celou diskusi