Akci označil ředitel ČOI Inspektorátu pro Jihomoravský a Zlínský kraj Karel Havlíček za mimořádnou. „Po vypracování všech odborných posudků, které potvrzují zajištění padělků světových značek, bude s kontrolovanými osobami zahájeno správní řízení, ve kterém bude rozhodnuto o výši pokuty a o propadnutí zboží,“ uvedl Havlíček.

Inspektoři prošli rozsáhlý areál, zkontrolovali postupně 23 stánků. Nechali otevřít také jeden automobil a sedm nebytových prostor. K věcem, které našli mimo stánky, se nikdo nepřihlásil.

Případy zboží, které bylo nalezeno mimo prodejní stánky, budou předmětem zahájení správních řízení s neznámou osobou a správcem tržnice,“ upozornil Havlíček.

„Celkem jsme zajistili 6 988 kusů padělků textilních oděvů, obuvi a galanterie v hodnotě originálů 25 825 306 korun,“ upřesnil ředitel. Zabavené padělky budou zničeny nebo předány k humanitárním účelům.

Akce se zúčastnilo 24 pracovníků České obchodní inspekce, z toho 4 inspektoři inspektorátu Středočeského a Hlavního města Prahy, 35 policistů a 4 pracovníci Českého telekomunikačního úřadu.

Video: Likvidace 118 milionů zabavených cigaret

Video
délka: 01:43.75
Video se připravuje ...

Jak vypadá likvidace 118 milionů zabavených cigaret a 180 tun tabáku? Podívejte se. Blesk / David Malík