Demolice v Prešově: Bagr z Čech do Vánoc zbourá čtyři patra, firma dostane 1 euro

Autor: ČTK, for - 
14. prosince 2019
17:33

Do Prešova na východním Slovensku dorazil z České republiky mohutný demoliční stroj, který bude rozebírat horní podlaží dvanáctipatrového obytného domu poškozeného výbuchem plynu a následným požárem z minulého týdne. Oznámila to slovenská média. Bourací práce mají začít počátkem příštího týdne a potrvají zhruba čtyři dny.

Podle slovenské policie dorazil demoliční bagr o váze 214 tun z Kladna na česko-slovenský hraniční přechod Drietoma v pátek ráno, do Prešova pak cestovala kolona čtyř tahačů přes Žilinu a Poprad. Dopravní policisté nabádali řidiče, aby se trase ze západu na východ země vyhnuli. Na přerušení městské dopravy v Prešově upozornily i místní úřady.

Stroj bude panelový dům demontovat s pomocí teleskopického ramene, trosky horních poschodí bude likvidovat nůžkami po menších kusech. Ty bude shazovat podél pláště domu i vnitřní šachtou zříceného schodiště.

Dvanáctipatrový dům v Prešově 6. prosince poničil výbuch plynu a požár. Při neštěstí zemřelo nejméně sedm lidí.Dvanáctipatrový dům v Prešově 6. prosince poničil výbuch plynu a požár. Při neštěstí zemřelo nejméně sedm lidí. | ČTK/krajské ředitelství Hasičského a záchranného sboru Prešov

„Budeme se snažit, aby lidé žijící v okolí měli na Vánoce klid a aby jim katastrofu nic nepřipomínalo,“ řekl novinářům Zbyněk Ortmann, ředitel a jednatel firmy Cannoneer group, které stroj patří.

Ortmann dodal, že firma bude za demolici paneláku v Prešově požadovat symbolické jedno euro, provede ji tedy zdarma. Cannoneer group se podle svého webu zaměřuje na demolice staveb do výšky 68 metrů, zpracování kovového odpadu nebo přepravu těžkých břemen a kontejnerů.

Video  Statik Bořek k výbuchu v Prešově: Panelák zbourat, je poškozený mechanicky, tepelně i chemicky  - Blesk TV

Podle listu Pravda zatím nepadlo rozhodnutí, zda bude rozebrán celý dvanáctipatrový dům. Zatím se počítá s likvidací čtyř horních pater. Při neštěstí zahynulo sedm lidí, jeden člověk je stále nezvěstný. Jeho ostatky se patrně dál nacházejí v poškozené budově.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Wolencak ( 15. prosince 2019 00:36 )

Tak to jsou frajeři, za jedno euro a veškeré náklady i za dopravu jdou za firmou.V době, kdy každý podnikatel hrabe pod sebe a hromada z nich, včetně našeho premiera, krade.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud