Stovky Čechů uvězněných na letišti v Praze: Let do Egypta měl 14 hodin zpoždění

Aktualizováno -
21. 9. 2019
23:15
Autor: Mii - 
21. 9. 2019
15:30

Zkažený první den dovolené i nekonečný návrat domů. Takové pocity měly zhruba tři stovky Čechů, kteří v sobotu chtěli vyrazit na dovolenou do egyptské Hurghady nebo se z ní vrátit. Let společnosti AirCairo z Egypta s plánovaným odletem ve dvě ráno nabral zpoždění 14 hodin a v návaznosti na něj se zpozdil i let z Ruzyně. Podle cestující Jitky Miklovičové čekali lidé na pražském letišti od časného rána. Nakonec odletěli turisté do Egypta ve 21:41, uvedlo Letiště Praha.

„Odlet měl být v 7:30 ráno, ale dosud neodletělo letadlo z Hurghady. Další informace budou až v 16 hodin, ale jinak se nic neví,“ popsala Miklovičová. Zhruba ve 14:30, kdy s ní Blesk Zprávy mluvily, čekala společně s více jak stovkou dalších cestujících na ruzyňském letišti přes sedm hodin. Když se bude počítat i odbavení, tak devět hodin. A dlouhé hodiny byly ještě před ní.

Podle paní Jitky byli cestující naštvaní, nikomu se nechce na letadlo čekat celý den. „Už začínáme pociťovat únavu i nervozitu. Je nám líto zmařeného dne dovolené,“ uvedla žena v sobotu odpoledne a dodala, že alespoň všichni dostali od letiště poukaz na snídani a oběd. „Ale to nám pláž a to ostatní v Egyptě nenahradí. Je nám to moc líto,“ smutnila. Jako největší problém vidí nedostatek informací.

Původní letadlo z Hurghady mělo odletět ve 2:00 ráno a do Prahy přiletět v 6:30, nakonec odletělo až ve čtyři odpoledne. Češi na egyptské straně tudíž čekali na návrat domů také o 14 hodin nad plán. Důvod zpoždění dál není známý. Šlo o mix lidí cestujících s různými agenturami nebo na vlastní pěst, mimo jiné s CK Pantour a Fantasy Travel.

Petr i Lenka v Egyptě zemřeli

Egypt a konkrétně letovisko Hurghada patří k nejpopulárnějším dovolenkovým destinacím Čechů. Ročně zemi navštíví kolem 245 tisíc lidí z České republiky. V posledních letech ovšem místo postihlo několik tragédií, po teroristickém útoku v roce 2017 tu zemřela Češka Lenka. Loni pak žralok usmrtil Čecha Petra. V roce 2013 rovněž v Hurghadě Petr Kramný zavraždil svou manželku a dceru.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Kolotuk ( 24. září 2019 15:02 )

No tak sis flusnul cocote,a nyni nam napis kam letaji "lepsolidi" jako ty?Ze by k tem bezmozkum do USA.Neno ze by do riti,a jsou radi ze maji kredit v mobilu a mohou slintat.

oxygene.p ( 22. září 2019 13:36 )

Jitka Miklovičová si užila svých pět minut slávy a pak zase po ní ani pes neštěkne. Bude pořád nevýrazná šedá myš , o kterou by si nikdo ani rezavý kolo neopřel. Egypt a k tomu v září , to je pro socky úplnej ráj. Mě je líto jen těch lidí co uvízli v Egyptě. Být v tak hnusné zemi jako Egypt byť jen o minutu dýl , tak to musel být očistec.

Pohybovenadany ( 21. září 2019 23:42 )

Dostali stravenky na snídani , oběd a ted´ i na večeři .

Pohybovenadany ( 21. září 2019 21:55 )

jane....s Bleskem si časem zvykneš ,psaní páté pres deváté , články staré , články o ničem

JanJanJan ( 21. září 2019 18:36 )

Neštěstí se žralokem se nestalo v Hurghadě ale v Marsá Alam.

Bud to autore napiš srozumitelně, nebo nezavazuj slovy ...., rovněž v Hurghadě

To jsou tak neomluvitelné, základní chyby

Zobrazit celou diskusi
Další videa