Manželka pilota chtěla včas odletět na dovolenou. Muže i mimo službu poslala do kokpitu

Autor: Darina Jíchová - 
5. 9. 2019
17:25

Cestující na trase z anglického Manchesteru do dovolenkového ráje Alicante ve Španělsku značně podráždilo dvouhodinové zpoždění jejich letu. Jimi zvolená nízkonákladová společnost easyJet se dlouhodobě potýká s podstavem, hlavně s nedostatkem pilotů. Pilot tohoto letu se vůbec nedostavil, začátek dovolené lidem zachránil Michael Bradley, pilot mimo službu, který rovněž s manželkou a malým synem mířil do Španělska. Muž se nabídl, že let odpilotuje, přiznal, že ho k tomu vyzvala jeho žena, uvedl deník Daily Mail.

Hned několik letů nízkonákladovky easyJet mělo toto pondělí kvůli nedostatku personálu zpoždění. Bradley se proto nabídl, že svůj let „odřídí“ sám. Společnost easyJet zdůraznila, že se jednalo „o výjimečnou situaci“, že Bradley je „jejich pilot“ a že byl „dostatečně odpočinutý“, aby cestu v pořádku v kokpitu zvládl.

Pilot: Manželka se na mě významně podívala

Bradley se dokonce sám chopil palubního mikrofonu a svým spolucestujícím oznámil, že je pilot a že je bezpečně dopraví do Španělska. Pasažéři byli z jeho rozhodnutí nadšení a odměnili ho potleskem. Všechno totiž bylo připravené k odletu, jediný, kdo chyběl, byl právě pilot. „Moje žena, která se synem, doufejme, že spí, sedí v řadě číslo patnáct, se na mě otočila a jednu mi vrazila. Významně se na mě podívala a řekla, budeme mít zpoždění, protože nemáme pilota,“ začal Bradley svou řeč.

„Když jsem byl u přepážky, zavolal jsem na centrálu easyJet a říkám, jsem tu na letišti, licenci mám s sebou a zrovna nic nedělám. Hrozně rád bych už byl na dovolené, takže jestli potřebujete udělat laskavost, jsem k dispozici,“ pokračoval pilot mimo službu. „Řekli mi, že se mi ozvou. Za 38 vteřin mi zazvonil telefon. Prosím, prosím, pěkně prosím, můžeš teda odletět s letem do Alicante? Ozvalo se na druhé straně,“ popsal Bradley.

„Takže se omlouvám za to, jak dneska vypadám. Jsem taky pilot easyJet, ale nemám uniformu. Mám aspoň normální boty. Jestli je to v pořádku, vzal bych vás do Alicante,“ pilot byl odměněn hlasitým pokřikem a potleskem.

Cestující: Úleva, že letíme bez zpoždění, převážila

Nevšední zážitek na svém facebooku popsala Michelle Hannah Pottsová, která do Španělska cestovala se svou kamarádkou Jess Claytonovou. „To se může stát jen nám, dorazíme na letiště a dozvíme se, že budeme mít 2 hodiny zpoždění. Pak se najednou změní doba odletu na tu původní a my musíme běžet ke gatu,“ napsala Pottsová ve svém příspěvku.

„Na přepážce jsme se zeptaly, co se děje. Řekli nám: váš pilot nedorazil, ale tamten chlap to za něj odletí. Naštěstí to byl pilot. Let by nám asi zrušili, kdyby ho nebylo. Je to legenda! Pravda, byla jsem trochu nervózní, nakonec ale převážila úleva, že nemáme zpoždění,“ dodala následně.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa