Neděle 14. srpna 2022
Svátek slaví Alan, zítra Hana
Oblačno, déšť 26°C

Lidl prodával polský salám Pikok bez masa. Kabanos neměl hovězího ani dva gramy

Aktualizováno -
8. března 2019
17:55
Autor: ČTK, Mii - 
8. března 2019
15:15

Státní zemědělská a potravinářská inspekce našla v Lidlu falšovaný kabanos polské výroby pod privátní značkou řetězce. Přestože ze 158 gramů suroviny mělo být osm gramů hovězího masa, ve skutečnosti ho nebylo ani jedno procento, což odpovídá 1,58 gramu, uvedl v tiskové zprávě mluvčí inspekce Pavel Kopřiva. Kabanos je druh salámu.

Šlo o výrobek s názvem Pikok Kabanosy s hmotností 175 gramů a datem minimální trvanlivosti do 12. února 2019. Na 100 gramů hotového výrobku se mělo podle informací na obale použít 150 gramů vepřového masa a osm gramů hovězího. „Informace na obalu tak klamala spotřebitele ohledně skutečného složení potraviny,“ uvedl Kopřiva.

Inspekce nařídila prodejci šarže stáhnout z prodeje a zahájila s ním správní řízení o uložení pokuty.

„Tuto informaci o výrobku Pikok Kabanosy jsme obdrželi ve čtvrtek, jde o produkt s datem minimální trvanlivosti do 12. 2. 2019 a v této chvíli už není v prodeji. Případ budeme neprodleně řešit přímo s dodavatelem a rozhodně z něj vyvodíme důsledky,“ uvedla ve vyjádření Lidlu tisková mluvčí Zuzana Holá.

Podobné problémy inspekce registrovala i s dalšími masnými výrobky privátních značek v různých řetězcích, většinou byly vyrobené právě v Polsku.

patrik-poradna ( 26. března 2019 22:26 )

Vážení nadavate na polsko ale kdo si to nechal vyrobit a prodával to =Lidl paradoxem je že už toto maso bylo třikrát staženo z pultu právě kvůli snížení masa ale jak je vidět to není Polskem ale zadavatelem . Je divné že v penny i v Kauflandu to mají teď též a maso je ok.vite jak se říká pod lampou je největší tma že ? Lidl z vs dělá blbce. Kupte a ať se na to prijde. Tak se to zase stáhne! Stejně jako všude. 😆😅takže ne Polsko ale zadavatel.to je jako když si koupíte rohlík v penny a Lidlu nebo Tesco všechnY jsou tvrdé během dne. Ale u každého postupně ovšem vyrobeny jsou všechny stejně v jedné pekárně. 😅a ty růže jsem rozdával 4 roky ale když jsem zjistil jaký je Lidl humus celkově i s prací atd. Tak jsem se jim na to letos vy... Blbečka můžou dělat jiný a já jinde za víc 😅 100 Kč za hodinu s růží a nenajist se nenapit atd. Ať jdou do ***e. Lidl jen když musím pro tetu jinak ne

patrik-poradna ( 26. března 2019 22:23 )

Vážení nadavate na polsko ale kdo si to nechal vyrobit a prodával to =Lidl paradoxem je že už toto maso bylo třikrát staženo z pultu právě kvůli snížení masa ale jak je vidět to není Polskem ale zadavatelem . Je divné že v penny i v Kauflandu to mají teď též a maso je ok.vite jak se říká pod lampou je největší tma že ? Lidl z vs dělá blbce. Kupte a ať se na to prijde. Tak se to zase stáhne! Stejně jako všude. 😆😅takže ne Polsko ale zadavatel.to je jako když si koupíte rohlík v penny a Lidlu nebo Tesco všechnY jsou tvrdé během dne. Ale u každého postupně ovšem vyrobeny jsou všechny stejně v jedné pekárně. 😅

Vitslita ( 11. března 2019 08:27 )

V Lídli 8. marca ženy dostávali kvet, neskutočné! - zbytočné gesto - nech radšej predávajú kvalitné potraviny a nie tie poľské výrobky, ktoré sa potravinami nedajú nazvať.

petr12 ( 9. března 2019 08:36 )

jediná možnost nekupovat polskou špínu,sajrajt,humus. Je to jen na lidech jakou špínu sežerou a proč umírají.Přeci když vím že je to jed tak to nebu kupovat a páchat sebevraždu za své peníze.

Osviceny ( 9. března 2019 05:24 )

Tak napiste vy lepsolidi v kterem obchode je tolik slev kvalita a je dostupny vsude v CR. Drzkovat na Lidl dokazi jen nuly podle jednoho vyrobku.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa