Pětice dívek (†15) uhořela při únikové hře: Hrozí tragédie i v Česku? Tohle řekl expert

1080p720p360p
Autor: všm - 
11. 1. 2019
05:35

Minulý týden došlo v Polsku k hrozné tragédii – během tzv. únikové hry tam zemřelo pět 15letých dívek. Ve chvíli, kdy vypukl požár, zůstaly v místnosti. V zemi se tak okamžitě rozjely kontroly podobných zařízení, zda splňují bezpečností limity. Únikové hry, kdy se účastníci snaží ve vymezeném čase dostat řešením hlavolamů ze zavřené místnosti, jsou populární i v Česku. Jsou jich už desítky. Jak jejich majitelé zajišťují, aby nedošlo k nehodám? I o tom promluvil v pořadu Blesku Epicentrum Petr Simm, provozovatel jedné z nich.

Podle prvotních poznatků mohla za tragický požár v Polsku patrně závada na vytápění a netěsná nádoba s plynem. Vnukovi provozovatelky podniku Miloszovi S. hrozí až osm let vězení. Právě on místnost před příchodem dívek – jež tam šly slavit narozeniny – připravoval. V návaznosti na tragédii se rozjedou kontroly podobných zařízení i v České republice. Podle Simma se ale není příliš čeho obávat.

„Může se to stát všude, i v kanceláři. To, co se stalo v Polsku, je nešťastná náhoda. Pokud vím, tak chtěli provozovatelé vytopit místnost plynovým ohřívačem. Neumím si představit, že by to u nás někdo tímto způsobem vytápěl nebo tam měl jakoukoliv nebezpečnou látku. Obvykle se každý drží zásady, že nepoužívá chemikálie, oheň a když už, tak bezpečně. Byla to spíš jejich hloupost, nedbalost, nic víc,“ uvedl k tragédii. 

Podle něj je z hlediska bezpečnosti důležité i to, aby se sami hráči řídili zdravým rozumem a dodržovali pokyny obsluhy. „Kreativita některých hráčů je značná. I když jim obsluha několikrát řekne, že nemají dělat tohle a tohle a nesahat na to a na to, tak to někteří hráči stejně udělají. Je to asi takové, jako byste ze zdi vytrhla dva kabely, oblepila je velkou páskou a napsala nesahat, může vás to zabít‘, tak vám zaručuji, že během měsíce na to někdo sáhne,“ říká Simm. 

Pro koho nejsou únikové místnosti vhodné? Jak často probíhá údržba? A jak se řeší bezpečnost? Na to se podívejte v rozhovoru:

Video Tvůrce únikovek o smrti dívek v Polsku: Byla to šílenost, nedbalost. - Markéta Volfová, Lukáš Červený
1080p 720p 360p

 

 


Doporučujeme
petrw ( 12. ledna 2019 07:51 )

no jestli to je jako s jejich zradlem co posilaji do zemich EU tak se ani nedivím....nemam je rad a ty pripitomele souteze taky ne!!!

Zobrazit celou diskusi
720p 360p
Další videa