„Nejsme šarlatáni,“ bránili se léčitelé u Jílkové. Kritici je cupovali: Dokažte to

Autor: pal - 
7. 12. 2018
00:10

Zákon o léčitelích, který připravuje ministerstvo zdravotnictví, by měl zavést registraci léčitelů nebo povinnost vedení dokumentace. Počítá také s postihem těch, kteří budou provozovat léčitelství bez oprávnění nebo s povinností nahradit způsobenou škodu. Léčitelé se brání, že norma „přináší spoustu buzerace, ale nic pro léčitele“. Ožehavé téma šarlatánů, kteří v minulosti radili i vykadit rakovinu, řešila tentokrát se svými hosty Michaela Jílková v pořadu ČT Máte slovo.

Léčitelé označují nový zákon za likvidační. Vadí jim zejména výše pokut, které by museli platit, kdyby udělali chybu, nutnost vést si povinnou dokumentaci, stejně jako nutnost pojištění.

„Lidi, kteří to dělají už čtyřicet let, mají dar od Boha, třeba jen přikládají ruce, a řadě lidí pomohli, by si najednou měli dělat dokumentaci. To se na to spíš vykašlou. Ten návrh zákona, to je spousta buzerace pro léčitele, ale nic pro ně nepřináší,“ posteskl si homeopat Václav Hrabák u Jílkové.

Video Milenec, sítko do záchodu i rozvod, to měli doporučovat v centru Aktip. Pacienti promluvili - česká televize
360p

„Ministerstvo zdravotnictví nemá chránit léčitele, ale má chránit pacienty,“ bránil legislativní novinku ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO). Proti práci léčitelů prý nic nemá, nezpochybňuje jejich metody, ale musí podle něj nést odpovědnost, když pacienty poškodí. A pacienti by měli mít možnost se domoci odškodnění, když je léčitel poškodí.

Skeptici z řad zdravotníků i veřejnosti navíc škodolibě poukazují, že právě dokumentace by přece měla léčitelům prospět. „Jestliže chci dokázat, že ta nemoc tam byla a teď tam není díky alternativní léčbě, tak to musím mít zdokumentované pomocí nějakých zobrazovacích metod. A to většinou právě u těch léčitelů nemáme,“ zmínila přednostka Onkologické kliniky 2. LF UK a FN Motol Jana Prausová.

Na problém s léčiteli, kteří se ohánějí tituly, ale fakticky jde o šarlatány, upozornil už dříve dokument Inflitrace: Obchod se zdravím z prostředí pražského centra Aktip.

Doporučujeme
petrw ( 7. prosince 2018 11:48 )

jste podvodnici lumpove tahate z lidi jen peníze! A nechapu jak tomu muze někdo verit!!!!!!!!!!

flora ( 7. prosince 2018 09:32 )

Přepnula jsem , takže nevím... Už mám alergii na talk show paní Jílkové. Položí otázku a při prvních dvou slovech dotazovaného, který se snaží odpovědět, mu skočí do řeči a svoji otázku znovu začne rozebírat, upřesňovat a dokládat dalšími argumenty. Svůj herecký výkon podpoří otáčením se do kamery a na přísedící diváky. Tak se to opakuje pokaždé, když dotazovaný má snahu alespoň na něco odpovědět. Vždy to skončí tak, že aniž by dala konečně prostor na odpověď, obrátí se s dotazem , který ale vůbec nesouvisí s její původní otázkou na protistranu. (většinou na tu, které fandí, což je z jejího "nezaujatého moderování" víc než patrné) . Prostě co si sepíše na papír to musí ona říct za každou cenu a hosté jí tam dělají jen posluchače. Změřil již někdo vysílací čas vyměřený jednotlivým hostům a čas, který Jílková spotřebuje na sebeprezentaci?

offline ( 7. prosince 2018 09:23 )

Nebo podnikatel.

zubni.pasta ( 7. prosince 2018 08:52 )

Dnes každý komu se nechce pracovat je léčitel . Prostě je neuznávám.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa