Sobota 17. duben 2021
Svátek slaví Rudolf, zítra Valérie
Zataženo, déšť 7°C

Svobodná maminka Tereza (31): Peníze z obrázků syna (3) dává na charitu

Autor: Andrea Ulagová - 
29. července 2017
05:33

Tereza o sobě nerada říká, že je samoživitelka. Preferuje výraz „svobodná maminka“. Její skoro tříletý syn Kuba ji plně zaměstnává, ona si přesto našla čas, aby pomáhala lidem v nouzi. A dělá to originálním způsobem – prodává obrázky, které Kuba maluje. Za peníze pak nakupuje věci pro děti z dětských domovů nebo pro azylové domy. 

Tereza vždy přemýšlela, jak pomáhat těm, co neměli v životě štěstí. Jak sama říká, její syn Kuba to vyřešil za ni.

„Kuba rád maluje a já říkám, že je bankéř. Jednou namaloval obrázek, přišel za mnou, v jedné ručičce měl obrázek, druhou ručičku natáhl a říkal ‚maminko korunky‘ a já si říkala, že to není špatný nápad, vzpomíná Tereza s úsměvem.

Tereza tedy vystavila jeho kresby na facebookovou stránku Dítě jménem Kuba, na které bloguje o výchově svého potomka, a rozjela aukci. Výtěžek 35 tisíc pak věnovala dětskému domovu.

Od té doby spolupracuje svobodná maminka s celou řadou dalších organizací, pro které ve volném čase spolu s kolegyněmi pořádají materiální sbírky a sama je také odváží. Kubu bere pokaždé s sebou. 

„Já bych byla hrozně ráda, kdyby se všichni rozhlédli, protože někde je vždycky někdo, kdo potřebuje pomoci. Určitě bych byla ráda, když by se mohl někdo další přidat a stávajícím moc děkuji za pomoc a jsem jim vděčná,“ říká Tereza, která chce svou činností motivovat i ostatní. 

Komu všemu už Tereza pomohla? Jak to vypadá, když vezme Kubu s sebou do azylového domu? A co Terezu motivuje? Podívejte se na její zpověď, samozřejmě za asistence jejího syna:

Video Hrdinka Tereza pomáhá ze svého na charitu. - Andrea Ulagová, Petr Soukup

Pokud se chcete zapojit a také pomáhat, zamiřte na Terezinu stránku Pomáhat s radostí či na tuto facebookovou stránku. O tom, jaké to je, být svobodná maminka velmi živého dítěte, se dozvíte na facebookové stránce Dítě jménem Kuba.

Další videa