Pondělí 28. září 2020
Oblačno 12°C

Hrdinové padli vyčerpáním: Hasiči při dlouhém boji s požárem spali u silnice

Autor: lm - 
4. července 2017
20:09

Dlouhých 28 hodin trvalo hasičům zlikvidovat požár, který zachvátil les ve slovenském Záhoří. Sloužili na hranici svých sil a dlouhé hodiny bez přestávek. Jejich obrovské nasazení dokazuje i snímek vyčerpaných hasičů, kteří se snaží si chvíli oddychnout v příkopě u silnice.

Požár lesa mezi obcemi Jakubov a Láb vypukl ve středu po poledni. Oheň zachvátil plochu o velikosti přibližně 77 hektarů a hasiči museli jednat rychle, protože se v blízkosti lesa nachází zásobníky ropy a plynu.

Do akce bylo povoláno na 160 profesionálních a dobrovolných hasičů ze čtyř různých krajů se 70 kusy hasičské techniky. Hasit pomáhal i vrtulník. Na místo přijel také ministr vnitra Robert Kaliňák.

Video Požár lesa ve slovenském Záhoří - TV JOJ

Po dlouhé noční šichtě se ve čtvrtek nad ránem podařilo požár lokalizovat. Uhasit ho úplně trvalo 28 hodin. Není tak divu, že vyčerpaní požárníci využili každou možnou chvíli pro oddych a za vděk vzali i příkopem u silnice. Jejich obrovské nasazení dokazuje i snímek uveřejněný na facebookové stránce Modul pozemného hasenia Slovensko. "Klobouk dolů, velká poklona a respekt. Toto jsou skuteční hrdinové," poděkoval jim pod snímkem jeden z mnoha uživatelů.

jardavozembouch ( 5. července 2017 08:28 )

tak bez delat hasice, houzvicko. takze hasic prijede k pozaru a po osmi hodinach to zabali, protoze mu konci smena, jo? jak by se ti libilo, kdyby ti chytla koudel u zadku v baraku nebo byte a hasici by po 8 hodinach sli domu a pozar by tam nechali.... to jsou nazory hodne primitiva

jardavozembouch ( 5. července 2017 08:25 )

urcite to tam nekdo zapalil umyslne nebo z blbosti. smekam pred temi kluky, kteri makali do umoru. ti by meli dostat pridano na vyplate jeste jednou tolik.

djaba ( 5. července 2017 05:05 )

 Hasič - zaměstnání jako ostatní . Každý zaměstnavatel i zaměstnanec ví o osmihodinové pracovní době a povinných přestávkách v práci i mezi směnami .

ov21 ( 4. července 2017 21:27 )

Klobouk dolu kdyz clovek vidi co dokazi s 55 let starou technikou

balika ( 4. července 2017 21:21 )

Hero

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud