Pondělí 21. září 2020
Svátek slaví Matouš, zítra Darina
Jasno 23°C

Vedra ničí spánek: Jak přečkat tropickou noc?

Ve vedrech se nedá spát...  (Autor: Profimedia.cz)
Autor: Eva Fraňková, Andrea Ulagová - 
21. července 2015
19:00

Je vedro, záclona se ani nepohne. Vy se převalujete sem a tam nebo zíráte do stropu. Těžká noc a ještě těžší ráno. Přečtěte si naše rady a snad se vám podaří usnout i během horkých letních nocí.

1) Snižte teplotu v pokoji

Když ráno odcházíte do práce, nechte okna i dveře na balkon zavřené a zatáhněte závěsy i žaluzie. Tím se vyhnete tomu, aby z vašeho bytu byla rozpálená pec. Přes noc si nechte okna klidně dokořán otevřená nebo použijte ventilaci. Hlavně nezavírejte dveře do ložnice, vzduch musí cirkulovat.2) Nezatěžujte ledviny


Pitný režim dodržujte přes den, večer už ho ale nedohánějte. Pokud si dáte těsně před spaním sklenici vody, možná zaženete žízeň, jenže ledviny budou přes noc pracovat a vy budete mít „běhavou“. Vyvarujte se taky těžkým a pálivým jídlům, která tělo zahřívají zevnitř. Raději si dejte zeleninový salát.

3) Sprcha? Ano, vlažná!

Dejte si sprchu, ale vlažnou. Neutírejte se, běžte si klidně lehnout nazí. Pokud si umyjete vlasy, nesušte je. Pomoci vám může i usnout s mokrým ručníkem na čele či za krkem. A zásadně nespěte s přikrytýma nohama.4) Alkohol neuspává

Opít se před spaním vám nepomůže usnout. Alkohol přispívá ke snížení hladiny krevního cukru a vaše tělo se nedostane do hlubokého spánku. Pokud chcete večer pít, dejte si třeba vinný střik s několika kostkami ledu.

5) Investujte do matrací

Namísto klimatizace si pořiďte kvalitní prodyšné matrace z latexové pěny s příměsí gelových částic. Ty zajišťují optimální klima pro spánek a navíc mají mírně chladivý efekt. Jádro s oboustranným děrováním pak zabraňuje hromadění vlhkosti a dbá na správnou cirkulaci vzduchu.

6) Namočte, co jde

Máte větrák? Umístěte ho před mokré prostěradlo. Stejně tak můžete nalít do plastové lahve vodu, nechat ji zmrazit a položit ji před větrák. Pozor ale, aby lahev nespadla na větrák.

Spěte pod lehkou přikrývkou či bavlněným prostěradlem. Můžete pokrývku také namočit pomocí rozprašovače nebo si tak můžete navlhčit i tričko na spaní.

Namočit jdou i záclony. Vyperte je a pověste mokré. Pomůže i vlhká podlaha, zkuste ji před spaním přetřít mokrým hadrem.

 

kapturek ( 22. července 2015 08:08 )

co cekas kdyz clanek okopirovaly tupe pipiny

zkratik ( 21. července 2015 23:12 )

....Máte větrák? Umístěte ho před mokré prostěradlo. Stejně tak můžete nalít do plastové lahve vodu, nechat ji zmrazit a položit ji před větrák. Pozor ale, aby lahev nespadla na větrák...... tak to si budem hrát na Kramnýho

bibijana ( 21. července 2015 22:58 )

Cožpak o to,člověk ta vedra nějak přečká,pomůže si,ale co ubohá zvířata?Nejhůře jsou na tom psi v rozžhavených panelácích a ti,co jsou uvázaní na řetězích u boudy ve volném prostoru,nebo zavření v kotcích. 

tleskapoud ( 21. července 2015 22:21 )

To jestli alkohol uspává nebo ne, nemohu potvrdit ani vyvrátit. Vždycky po něm totiž usnu a nedokážu se věnovat výzkumu...

abzk ( 21. července 2015 21:03 )

To jsou kraviny Vlhkost vzduchu je vysoko nad normál takže cokoli namočenýho jenom zvýší pocit, že je člověk v sauně kde se nedá dejchat

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud