O víkendu bude 30 °C a houby rostou... Čekají nás krásné dny!

Autor: Jan Rajchl - 
4. 6. 2015
22:25

Zapršelo, oteplilo se a houby začínají růst. Potvrzuje to i úlovek čtenáře Blesku Václava Matase z Plzně. Tyto hřiby kováře našel nedaleko Boru u Tachova.

Mykolog Jiří Baier Blesku potvrdil, že houby opravdu začínají růst, ale jen někde. Lidé zatím nosí hřiby především z Plzeňska, z míst, která mají dostatek vlhkosti.

„Něco se nyní může najít na Šumavě, ale třeba ve Středočeském kraji, například na Kokořínsku, se úlovky houbařům spíše vyhýbají,“ říká Jiří Baier. Houby rostou i na Moravě. Na co by se ale podle Baiera měli zkušení houbaři zaměřit, jsou choroše.

„Když natrefíte například na místo, kde roste sírovec žlutooranžový, můžete si odnést až 20 kilo. Výborný je také choroš šupinatý, ze kterého se dělají úžasné pečenáče,“ dodává mykolog. A kde tyto houby najdeme? „Třeba v Praze na Petříně, nedaleko Máchova pomníku,“ dodává Jiří Baier.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Sněmovna na popud opozice jedná o vyslovení nedůvěry vládě Andreje Babiše

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa