Šéf českých muslimů: Vím, jak Hanče a Tonče pomoct!

Šéf českých muslimů věří, že našel argument, který by mohl platit na teroristy při vyjednávání.
28. 6. 2013
11:11

Únosci českých dívek Hanky a Tonči požadují propouštění Áfíi Siddíkíové, ženy, která byla v USA odsouzena za spolupráci s Al-Káidou k 86 letům vězení. „Ve své přednášce v roce 1991 uvedla, že by ženy neměly být utiskovány,“ řekl šéf českých muslimů Muneeb Alrawi s tím, že by tento argument mohl při vyjednávání s únosci pomoct.

107 dní jsou Hanka a Tonča v rukou únosců. Při cestě po Pákistánu se po nich slehla zem. Až před dvěma dny teroristé navázali první kontakt. Zveřejnili video s požadavky na propuštění mladých Češek.

Předseda Výkonné rady Ústředí muslimských obcí v České republice Alrawi zapátral, kdo přesně je doktorka Áfía Siddíkíová. Narazil na její přednášku o rozvodech v muslimských zemích z doby, kdy studovala ve Spojených státech.

"Říkala, že ženy nemají být utiskovány a zadržovány a opírala se především o verše z Koránu. To může být zajímavý argument pro vyjednavače z české strany, kteří mohou tlačit na tento moment. Přece když chcete osvobodit někoho, kdo zastává takové názory, nemůžete to dělat přesným opakem na českých dívkách, které jsou nevinné," řekl v rozhovoru pro server lidovky.cz Alarawi, který svou pomoc neúspěšně nabízel ministerstvu zahraničí.

Video Video se objevilo na internetu, možná je důkazem, že jsou stále naživu! - INT
360p 240p

Doporučujeme
1080p 720p 360p
Další videa