Sobota 13. dubna 2024
Svátek slaví Aleš, zítra Vincenc
Polojasno 22°C

Šlapali nám na hlavy, popisují kluci romský útok v Olomouci

Autor: Pavel Ryšlink - 
27. dubna 2012
14:46

VIDEO: Trojice olomouckých romských výrostků ve čtvrtek večer brutálně zbila náhodně vytipovaného chlapce (13) a jeho kamaráda (14), který mu přispěchal na pomoc. Oba skončili v nemocnici, policie však nechce případ vyšetřovat, protože prý má malou společenskou nebezpečnost! (Nejen) rodiče zbitých dětí jsou v šoku.

 

„Připlazil se sem klučina, kamarád od syna. Úplně se mi chtělo brečet, když jsem ho viděl. Měl roztrženou pusu, ret mu volně visel dolů. Byl v šoku, klepal se. Jen stačil říct, že cigáni zbili i jeho kamaráda,“ vylíčil událost ze čtvrtečního podvečera provozovatel hospůdky na Černé Cestě v Olomouci Radek Alexa.

Útočníky neznal, neví, proč ho zbili

Klučinou, který se po čtyřech připlazil ve zbědovaném stavu do restaurace, odkud lidé volali sanitku, je Radek Čtvrtlík (13). Ten Blesku vylíčil, co se vlastně stalo.

Když šel z tréninku rugby, zastavil se kousek od domova na kus řeči s kamarády. „Najednou tam přišli tři Cikáni a zavolali na mě jménem. Já jsem se jich ptal, jestli se známe a oni mi řekli, že prý mě už dlouho hledají. Potom se se mnou dva začali bavit, aby odlákali moji pozornost a třetí mě kopl do pusy. Spadl jsem, kryl jsem si hlavu a on mi patou dupl ještě na hlavu,“ popsal čtvrteční přepadení zbitý školák.

Domů lezl po čtyřech

Radkovi na pomoc vyrazil kamarád Jiří Linhart (13). „Oni ho zatáhli za roh, slyšel jsem, že křičí, tak jsem tam jel na kole. To už oni vycházeli zpoza rohu. Z kola mě shodili. Pak mi šlapali na hlavu na žebra a dávali mi pěstí,“ řekl Blesku Linhart. Ten se po útoku po čtyřech doplazil domů.

„Myslela jsem, že si dělá srandu. Ale on řekl, maminko, Radka zbili, je celej od krve, mě taky zkopali. Pak jsem hned volala sanitku,“ uvedla matka Jiřího Linharta Věra Linhartová (44).

Video Svědek, zbití kluci a maminka jednoho z nich o brutálním romském útoku - Pavel Ryšlink
Video se připravuje ...

Skončili v nemocnicích, zranění jen zázrakem nejsou vážná

Oba hoši skončili v olomouckých nemocnicích. Radek Čtvrtlík na chirurgii vojenské nemocnice, Jiří Linhart v nemocnici fakultní. Čtvrtlíka včera lékaři se sešitým rtem a monoklem pod okem pustili domů. Linharta si lékaři kvůli nepěkné bouli na hlavě nechali na pozorování na dětské klinice.

Policie se snaží případ zamést pod koberec

Policie sice útočníky vypátrala, případ se ale pokusila zamést pod koberec a odmítá se jím zabývat. „Vzhledem k věku poškozených a útočníků nebudeme tento případ komentovat, ani poskytovat jakékoli informace,“ uvedla nejprve olomoucká policejní mluvčí Marie Štrbáková načež dodala šokující větu: „Neměli jsme důvod nikoho zadržet, případem se nebudeme dále zabývat, společenská škodlivost je tu totiž malá.“

Rodiče navzdory neochotě policie podají trestní oznámení

Snahu policie ututlat brutální napadení ze strany surových romských výrostků potvrdila i matka Radka Čtvrtlíka Zuzana Čtvrtlíková. „My jdeme podat trestní oznámení. Policajti nám přitom řekli, ať jdeme zadem a vjedeme autem rovnou do dvora, že je o případ velký mediální zájem, tak abychom se nepotkali s novináři,“ řekla Zuzana Čtvrtlíková Blesku.

K tomu, že se vůbec něco takového mohlo stát pak Zuzana Čtvrtlíková dodala: „Dneska je to asi běžný, protože oni (rozuměj Romové – pozn. red.) můžou všecko!“

 

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině