Romský gang v metru: Napadený skončil v bezvědomí!

Autor: Richard Veselý - 
9. listopadu 2011
16:44

Surové rány pěstí, kopance, vulgární nadávky… Několik mladých Romů (17 a 18 let) si našlo hodně podivnou zábavu. Na zastávce metra Můstek zcela bezdůvodně napadli dvojici mužů (28, 30), kteří se jim nelíbili. Jedna z jejich obětí skončila v nemocnici se zlomeninami v obličeji a přeraženou čelistí. Po operaci se měsíc musel vyživovat tekutou stravou pomocí hadičky…

Dva mladíci začali kolem páté hodiny ranní v prostorách stanice metra slovně napadat dva muže. Následně došlo i ke rvačce, do které se vzápětí zapojili i další členové party. "Jeden z prvních útočníků, jímž byl osmnáctiletý mladík, udeřil jednoho z napadených mužů zezadu pěstí do hlavy a muž zůstal bezvládně ležet na zemi," popsala zbabělý útok pražská policejní mluvčí Eva Kropáčová. K útoku došlo na konci července, ale policie zveřejnila video až nyní.

Celá skupina útočníků se pak pustila do druhého napadeného, který se před násilníky marně snažil utéct. Při odchodu se ještě jeden z útočníků sklonil ke zraněnému v bezvědomí a chladnokrevně mu zvedl hlavu, aby ho zkontroloval. Romský gang pak odjel směrem ke stanici Anděl. "Při nastupování do metra jeden z mladíků udeřil ženu, která stála na nástupišti, na stanici Národní třída ještě sedmnáctiletý útočník vyhodil ze soupravy dalšího muže, kterého kopl do břicha," uvedla Kropáčová.

Policisté už mladé útočníky vypátrali a zadrželi. "Muži, kteří zaútočili na dva poškozené na stanici Můstek byli obviněni z těžkého ublížení na zdraví a výtržnictví. Další osoby budou obviněny v nejbližších dnech," dodala mluvčí. Policie zatím nezná totožnost druhých dvou napadených. Žádá je, aby se přihlásili na linku 158.

Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud