Pondělí 22. dubna 2024
Svátek slaví Evženie, zítra Vojtěch
Oblačno 7°C

Matka chlapce, kterého zbili Romové: Cikána v hospodě už neobsloužím!

Autor: Pavel Ryšlink - 
29. dubna 2012
05:00

Chlapec zmlácený romskými výrostky je už z nemocnice doma. Jeho maminka Zuzana Čtvrtlíková (38) se bojí, že se z ní stala rasistka.

Proč myslíte, že to synovi udělali?

Snad jim někdy odpověděl na nějakou urážku. Nadávají nám pořád, do bílých hub, do bílých sviní. Děti provokují větami, o tom, že jejich maminky jim kouří č...ky.

Dokážete se s tím někdy vyrovnat?

Celý život pracuju v hospodě. Vždycky mi bylo jedno, kdo je hostem, jestli je to bílej, černoch, Vietnamec nebo Rom. Teď ale budu muset odejít. Po tom, co se stalo, jsem rasistka. Cikána už neobsloužím!

Co vás nejvíc zasahuje?

Že útočníci ani jejich rodiče neprojevili žádnou lítost, žádnou snahu se omluvit. Chodí provokativně v hloučkách a vysmívají se nám. Udělat něco takového bílé dítě, tak ještě ten den skončí v pasťáku.

Co budete dělat?

Nejsem Rom, abych se chovala jako oni a chodila odvetou mlátit romské děti. Nechci lynč. Ale ať už konečně stát něco udělá! Jinak lidem asi nezbyde nic jiného než učit své děti lhát a krást. Přestože jsou Cikáni menšina, tak to vypadá, že ovládají tento stát.

Nebojíte se pomsty?

Mnozí lidé mě varovali, abych neriskovala a nehovořila otevřeně v médiích. Já se ale nebojím. Médiím jsem vděčná, že případ rozvířila. Policie ho chtěla zamést pod koberec. A všem lidem, kteří nám vyjadřují podporu, děkuju, ale prosím, nebuďte jako oni. Nemlaťte je!

Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání