Pondělí 26. února 2024
Svátek slaví Dorota, zítra Alexandr
Oblačno 11°C

Němci „vyhlásili válku“ radikálům podporujícím Hamás. Razie probíhají hlavně v Berlíně

Autor: ČTK - 
23. listopadu 2023
08:45

Německá policie dnes v několika spolkových zemích podnikla razie v rámci prosazování zákazu aktivit palestinského radikálního hnutí Hamás a propalestinské sítě Samidún. Činnost obou organizací zakázala ministryně vnitra Nancy Faeserová na počátku listopadu a zároveň přislíbila tvrdý postup proti dalším spolkům, které vystupují antisemitsky.

Agentura DPA informovala o domovních prohlídkách v Berlíně, Dolním Sasku, Severním Porýní-Vestfálsku a Šlesvicku-Holštýnsku, hlavní těžiště policejních akcí je ale v německé metropoli. „Důsledně postupujeme proti islámským radikálům,“ citovala ráno agentura Faeserovou.

Deník Bild napsal, že v Bochumi policie vtrhla do jednoho z bytových domů, ve kterém žije lékař označovaný v německých médiích jako Ramy G. Ten na sociálních sítích vystupuje proti Izraeli a přes spolek Palestinské společenství Německo podporuje hnutí Hamás, dodal list.

Ve středu v Berlíně skončilo dvoudenní zasedání Německé islámské konference (DIK), což je fórum německé vlády pro dialog s muslimskou společností. Faeserová na něm prohlásila, že Německo má problém s antisemitismem, který vychází nejen od většinové společnosti, ale také od muslimů. Zdůraznila, že takové projevy nebude tolerovat, protože antisemitismus je největší hrozbou pro německou demokracii.

Hnutí Hamás již v minulosti zařadila Evropská unie na seznam teroristických organizací, což ovlivnilo i německé zákony. Ještě před listopadovým zákazem aktivit bylo v Německu zapovězeno vyvěšování vlajek a symbolů Hamásu. Nové opatření tak znamenalo především znemožnění veškerých akcí ve prospěch tohoto hnutí. V Německu zakázaná organizace Samidún se sama označuje jako podpůrná síť pro palestinské vězně, podle Faeserové ale pod tímto krytím šířila protiizraelskou a protižidovskou propagandu.

Video  Teplo se zase prodraží! Hamás pustí rukojmí? A neshody Sokola se Suchánkem  - Bára Horáková, Lukáš Červený, reuters, FTV Prima
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi