Hamás hrozí Izraeli dalšími krvavými masakry. „Uděláme to znovu a znovu,“ řekl politik

Autor: ČTK - 
1. listopadu 2023
18:55

Představitel politického křídla palestinského islamistického hnutí Hamás Ghází Hamad v rozhovoru s libanonskou televizí pohrozil, že skupina zopakuje krvavý útok na Izrael, který provedla 7. října, a vyjádřil přání zničit Izrael. Rozhovor s titulky dnes na síti X zveřejnila nevládní organizace Middle East Media Research Institute (MEMRI). Příspěvek sdílel také britský ministr zahraničí James Cleverly a napsal k tomu: "Jak může být mír, když Hamás usiluje o likvidaci Izraele?"

„Izrael je země, která na našem území nemá co dělat. Musíme tu zemi odstranit, protože představuje bezpečnostní, vojenskou a politickou katastrofu pro arabský a islámský národ. Nestydíme se to říct,“ uvedl Hamad v rozhovoru LBC TV 24. října. V rozhovoru označil existenci Izraele za „nelogickou“ s tím, že je třeba jej odstranit z palestinského území.

„Musíme dát Izraeli lekci a uděláme to znovu a znovu,“ řekl a prohlásil, že útok 7. října byl pouze začátek a že Hamás tuto operaci klidně bude opakovat čtyřikrát. „Budeme za to muset zaplatit daň? Ano, jsme připraveni za to zaplatit. Jsme nazýváni národem mučedníků a jsme hrdí na to, že obětujeme mučedníky,“ řekl. Hamad také prohlásil, že Hamás 7. října „nechtěl ublížit civilistům“, ale „došlo ke komplikacím“.

Válka Izraele s Hamásem
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
14:14
7. 11. 2023

Nejméně 10.328 lidí už zemřelo při izraelských úderech na Pásmo Gazy od začátku konfliktu mezi Izraelem a radikálním hnutím Hamás. Informovala o tom dnes agentura AFP s odkazem na ministerstvo zdravotnictví v Gaze, které Hamás kontroluje. Palestinské úřady také tvrdí, že mezi mrtvými je 4237 dětí. Pondělní bilance činila 10.022 obětí, podobné údaje však není možné bezprostředně ověřit z jiných zdrojů.

13:51
7. 11. 2023

Americký ministr zahraničí Antony Blinken dnes prohlásil, že je klíčové, aby státy skupiny ekonomicky vyspělých zemí G7 prokázaly jednotu ve svém postoji k řešení krize na Blízkém východě, jako tomu bylo v případě ruské invaze na Ukrajinu. Šéf americké diplomacie se tak vyjádřil po jednání s japonským premiérem Fumiem Kišidou, jehož země ode dneška hostí dvoudenní schůzku ministrů zahraničí zemí G7.

13:29
7. 11. 2023

Včera večer, jen pár bloků od Muzea holocaustu v Los Angeles, byl nafilmován muž, jak odstraňuje plakáty unesených Izraelců. 

Podle izraelských úřadů si útok Hamásu vyžádal životy 1400 lidí, a to převážně civilistů. Izrael v odvetě zahájil válku proti Hamásu v Pásmu Gazy. O život od té doby v Pásmu Gazy podle tamních úřadů přišlo téměř 8800 lidí.

List The Times of Israel v této souvislosti píše, že Hamás „opakuje lživou mantru“, že nechtěl útočit na civilisty. V posledních třech týdnech se podle listu objevily přesvědčivé důkazy o tom, že velitelé Hamásu dávali přímé pokyny útočit na civilisty.

„Jsme obětí okupace. Tečka. Proto by nám nikdo neměl vyčítat, co děláme. Sedmého října, 10. října, miliontého října. Vše, co děláme, je ospravedlnitelné,“ prohlásil Hamad.

Video  Fiala navštívil Izrael: Jednal s Netanjahuem, setkal se s oběťmi války  - Soc. síť X - Petr Fiala
Video se připravuje ...

Lomikel ( 2. listopadu 2023 08:10 )

Ale bude z něj mučedník a čeká ho dvaasedumdesát pannen. No neber to...

Athina ( 2. listopadu 2023 06:17 )

Athina ( 2. listopadu 2023 06:16 )

Zobrazit celou diskusi