Středa 22. března 2023
Svátek slaví Leona, zítra Ivona
Oblačno 13°C

Američané sestřelili další podezřelý objekt: Souvisí s čínským špionážním balonem?

Autor: ČTK - 
12. února 2023
22:50

Americká armáda sestřelila nad Huronským jezerem neidentifikovaný objekt. S odvoláním na americké činitele o tom v neděli informují zahraniční tiskové agentury. Za poslední tři dny je to nad Severní Amerikou už třetí neznámý objekt, který armáda sestřelila. Minulý týden pak Američané sestřelili u pobřeží Jižní Karolíny čínský balon, který Washington označil za špionážní.

„Objekt sestřelili piloti amerického letectva a Národní gardy,“ uvedla na twitteru kongresmanka za stát Michigan Elissa Slotkinová. „Všechny nás zajímá, co to bylo za objekt a jaký je jeho účel,“ dodala. Američtí činitelé, kteří hovořili pod podmínkou zachování anonymity, odmítli uvést podrobnosti o vzhledu neznámého objektu, který byl sestřelen dnes, uvedla agentura Reuters.

Americký Federální úřad pro civilní letectví (FAA) dnes před zásahem armády omezil provoz nad nedalekým Michiganským jezerem, krok zdůvodnil potřebou národní obrany. Omezení letového provozu pak oznámila na kanadské straně Velkých jezer také Ottawa. Podobná omezení nařídily úřady i před obdobnými zásahy armádního letectva v minulých dnech.

Severoamerický vzdušný prostor v posledních dvou týdnech tak narušily už čtyři létající objekty. Minulý týden v sobotu stíhačka americké armády sestřelila na pokyn prezidenta Joea Bidena čínský balon, který Spojené státy označily za špionážní a který přelétl nad americkým územím. Tento týden v pátek sestřelil americký stíhací letoun nad Aljaškou neidentifikovaný objekt a v sobotu kanadský premiér Justin Trudeau informoval o sestřelení neidentifikovaného objektu nad kanadským teritoriem Yukon.

V současné době nic nenasvědčuje tomu, že by neidentifikované objekty sestřelené nad Aljaškou a Kanadou měly souvislost s čínským balonem sestřeleným dříve. Zdá se ale, že bezpečnostní činitelé zůstávají v pozoru, upozornila stanice CNN. Tiskové oddělení Rady Bílého domu pro národní bezpečnost podle agentury Reuters dnes uvedlo, že sestřelené objekty vypadají jinak než zmíněný čínský balon a byly také mnohem menší.

Lídr demokratů v americkém Senátu Chuck Schumer předtím v rozhovoru v televizi ABC řekl, že američtí činitelé se domnívají, že létající objekty sestřelené v minulých dnech nad Aljaškou a Kanadou byly balony. Také on zmínil, že byly menší než čínský balon z minulého týdne. Kanadský premiér dnes uvedl, že týmy pátrají po válcovitém předmětu, aby ho mohly analyzovat a zjistit více o jeho účelu a původu.

Hoonza ( 13. února 2023 05:56 )

Čím to bude pokračovat? Meteorologické družice ve vesmíru? Nebo dětské draky co si pouští na podzim??? A svedou to na národní bezpečnost a je to jako ok?

diskutujici ( 13. února 2023 04:57 )

Fotky UFO jsou tu hned a tady ani jedna jediná Jak to tedy vypadá?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa