Neděle 19. září 2021
Svátek slaví Zita, zítra Oleg
Oblačno 14°C

Obavy o zdraví hubnoucího Kima: Vystoupil s podezřelou náplastí. A vznáší nové požadavky

Autor: ČTK, Darina Jíchová - 
4. srpna 2021
10:51

Severokorejský diktátor Kim Čong-un (37), který vzbudil rozruch nápadným hubnutím, upoutal pozornost opět - po politické i osobní stránce. Vůdce KLDR vznesl nové požadavky na zrušení některých sankcí. Vedle toho však během spekulací o jeho zdravotním stavu zaujala totiž náplast na jeho zátylku. Podle všeho zakrývá záhadnou tmavou skvrnu, jak odhalily záběry ze setkání s vojenskými lídry a veterány, kterého se Kim zúčastnil, uvedl list Daily Mail.

Podle deníku NK Daily, který se věnuje záležitostem Severní Korey, by náplast mohla zakrývat modřinu. Na videu se totiž zdá, že skvrna má zelený podtón jako hojící se modřina. Na zveřejněných fotografiích z období 24. až 29. července se Kim objevuje, jak s náplastí, tak bez ní. Obavy o Kimovo zdraví v posledních týdnech vyvolalo jeho drastické hubnutí, měl shodit už víc než 20 kilogramů, úbytek na váze je na diktátorovi vidět.

Reportéři NK Daily uvedli, že tmavá skvrna se na Kimově zátylku objevila po 11. červenci, kdy státní agentura KCNA zveřejnila jeho snímky s hudebníky. Tehdy ještě Kim v zátylku neměl po zranění ani stopu. Zdravotní stav severokorejského diktátora je pod drobnohledem zvláště proto, že oficiálně nejmenoval svého nástupce, se kterým by případně následně Západ jednal o denuklearizaci KLDR.

Budou pokračovat hovory o denuklearizaci?

Debaty o ukončení Kimova jaderného programu ztroskotaly v Hanoji 2019 na druhém summitu s tehdejším americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Nicméně podle Soulu KLDR naznačila, za jakých podmínek je ochotná hovory obnovit.

Severní Korea požaduje zrušení mezinárodních sankcí, které jí zakazují vyvážet kovy a dovážet rafinované ropné produkty a další zboží. Pchjongjang to považuje za podmínku pro obnovu jednání o jaderném odzbrojení se Spojenými státy, uvedli podle agentury Reuters v úterý jihokorejští zákonodárci.

Jako podmínku k opětovnému zahájení jednání Severní Korea chce, aby jí Spojené státy umožnily export nerostů a import rafinovaných ropných produktů a dalšího potřebného zboží,“ řekl člen jihokorejského parlamentního výboru pro zpravodajskou činnost Ha Tche-kung.

Na dotaz, jaké další zboží potřebují nejvíc, uvedli, že jde o vysoce kvalitní alkoholické nápoje a obleky. A to nejen pro osobní potřebu severokorejského vůdce Kim Čong-una, ale také pro elitu v Pchjongjangu,“ dodal.

Rada bezpečnosti OSN kvůli severokorejskému jadernému a balistickému programu uvalila na KLDR řadu sankcí, včetně těch, které omezují obchodování s ropou, ale také například s uhlím. Mluvčí amerického ministerstva zahraničí Ned Price v úterý zopakoval, že Spojené státy jsou ochotny se se Severní Koreou sejít „kdykoli a kdekoli, bez předběžných podmínek“.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un a americký prezident Donald Trump se v roce 2018 setkali na historickém summitu v Singapuru, po jejich neúspěšném summitu v únoru 2019 v Hanoji se ale jednání o jaderném odzbrojení Severní Koreje ocitla na mrtvém bodě.

Video Trump a Kim jsou zase spolu - Reuters

jussuf ( 4. srpna 2021 17:18 )

Tam má 2 alkalické batérie AA 1,5V

Saschajede ( 4. srpna 2021 15:33 )

Prasátko už to má za pár.

jessie ( 4. srpna 2021 14:18 )

pořád je otylý

jajas ( 4. srpna 2021 13:46 )

Třeba je to náplast "na hubnutí"!

Zobrazit celou diskusi
Další videa