Pondělí 11. prosince 2023
Svátek slaví Dana, zítra Simona
Oblačno, déšť se sněhem 3°C

Facebook zablokoval barmskou armádu: Vadí mu násilí v zemi po převratu

Autor: ČTK - 
25. února 2021
05:38

Společnost Facebook ve čtvrtek oznámila, že barmské armádě s okamžitou účinností zablokovala přístup ke stejnojmenné sociální síti a na instagram. Informovala o tom agentura Reuters. Stalo se tak v atmosféře demonstrací proti vojenskému puči z 1. února.

„Události po převratu z 1. února, včetně násilí se smrtelnými následky, uspíšily nutnost tohoto zákazu," uvedla společnost Facebook. Domnívá se, že umožňovat barmské armádě, aby nadále mohla sociální sítě facebook a instagram využívat, s sebou nese příliš velká rizika. Facebook také odřízne komerční společnosti napojené na barmskou armádu od možnosti zadávat reklamu na svých platformách.

Armáda se chopila moci v Barmě 1. února, kdy měl poprvé zasednout parlament zvolený v listopadu. Podle vojáků ale volby doprovázela hrubá pochybení, což však odmítla centrální volební komise. Ve volbách drtivě zvítězila Národní liga pro demokracii barmské vůdkyně a nositelky Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij.

Představitelé vojenské junty převrat odůvodňují tím, že listopadové volby, které přinesly vítězství Národní ligy pro demokracii nositelky Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij, provázely podvody. Su Ťij byla stejně jako většina hlavních představitelů její strany zatčena a pučisté ji drží v domácím vězení. Během následných demonstrací zemřeli nejméně tři jejich účastníci a jeden policista.

Influencerka během cvičení zachytila vojenský puč v Barmě

fotrpjotr ( 25. února 2021 12:05 )

Zablokuje i španělskou policii za násilí a zatýkání,nebo ta má povolení od evropské komise?

ruda43 ( 25. února 2021 08:31 )

Hele,a neřídí ten Fakebuk nějakej ten Stalin držící se motta "my s vámi zatočíme po bolševicku"?

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud