Pondělí 1. březen 2021
Svátek slaví Bedřich, zítra Anežka
Polojasno 6°C

Ministr zahraničí odhalil překvapivé bezpečnostní opatření. Raab si dveře jistí koštětem

Autor: Darina Jíchová, ČTK - 
19. února 2021
21:35

Kvůli pandemii koronaviru se změnil i mediální svět, a tak řada rozhovorů probíhá online formou. Virtuální rozhovor ze svého domova stanici Sky News tento týden poskytl také britský ministr zahraničí Dominic Raab. Mnohé diváky překvapil jeho „bezpečnostní systém“, dveře pokoje měl totiž zajištěné koštětem, uvedl list Daily Mail.

„Proč tam má to koště?“ To byla otázka, kterou během i po Raabově interview řešily stovky uživatelů sociálních sítí. Na rozdíl od svých kolegů z řad konzervativců si ministr nevyzdobil pozadí pokoje britskou vlajkou nebo sofistikovanou knihovnou, kamera zachytila jen lampu a dva obrazy. Překvapivé bylo koště, kterým se Raab zatarasil v pokoji.

Ministr Raab se zřejmě bál „útoku dětí“, shodují se uživatelé twitteru. Nebyl by totiž první politik, kterého by během interview přerušily děti. Raab mluvil o „cestě už z téměř dvouměsíčního lockdownu“ či vakcinaci, dotknul se i tématu unesené dubajské princezny Latify.

„Bravurní,“ hodnotí Raabův trik uživatelé twitteru

Diváci ale věnovali pozornost převážně koštěti v pozadí. „Dominic Raab předvedl, že jako ministr zahraničí podstoupil trénink u rozvědky MI6. Zvládl zabezpečit vchod do místnosti za užití koštěte, které zapáčil pod kliku,“ zhodnotil na twitteru Michael Ripley.

„Je úžasné vidět, že se Dominic Raab řídí starými babskými radami, podle kterých dveře zapřené koštětem obráceným smetákem vzhůru zabrání nevítaným návštěvám,“ připojila se uživatelka twitteru Joana Ramirová. „Starý trik s koštětem, aneb jak udržet děti mimo místnost,“ dodal Chris Ball. Mnoho uživatelů twitteru ocenilo Raabovu skromnou výzdobu.

„Po namyšlených politicích s pečlivě vybranými knihami v pozadí, fotbalovými dresy, fotkami dětí atd. bylo skvělé vidět v televizi Dominica Raaba s koštětem u dveří. Bravurní,“ pochválila Stephanie Barlowová.

Rozvolňování lockdownu

Raab vystoupil jen několik dní předtím, než premiér Boris Johnson zveřejní plán znovuotevření země. Zatím to vypadá, že základní a střední školy by se měly otevřít 8. března. „Opatrný, ale nevratný plán uvolňování lockdownu“ Johnson představí v pondělí 22. února.

Podle britského ministerského předsedy je tu riziko, že při velkém objemu viru v oběhu onemocní i mladí lidé a pak se zvyšuje riziko šíření mutací koronaviru v populaci. „Za druhé bude větší riziko, že se onemocnění znovu rozšíří mezi starší skupiny,“ upozornil Johnson.

Premiér v tomto týdnu zváží, jak rychle se může Anglie vymanit z lockdownu poté, co už bylo naočkováno 15 milionů nejzranitelnějších a celkově už za více než dva měsíce očkovací kampaně dostala první dávku vakcíny zhruba čtvrtina obyvatel země. Někteří zákonodárci i podniky vyvíjí na premiéra tlak, aby otřesenou ekonomiku znovu otevřel.

Video Rekordní nadúmrtnost a největší pokles naděje dožití od války. Expertka promluvila o vlivu covidu - Blesk

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa