Sobota 19. září 2020
Svátek slaví Zita, zítra Oleg
Jasno 18°C

Mimozemšťané mezi námi? USA zřídily nový útvar pro výzkum UFO, obávají se špionů

Autor: ČTK - 
15. srpna 2020
19:45

Americké ministerstvo obrany zřídilo novou pracovní skupinu, která se bude zabývat zkoumáním neidentifikovaných létajících objektů. Skupina bude spadat pod velení amerického námořnictva, informoval v tiskové zprávě Pentagon.

Pracovní skupinu pro studium „neidentifikovaných vzdušných jevů“ (UAP) ministerstvo obrany zřídilo, aby „zlepšilo pochopení a získalo vhled do povahy a původu UAP“. Jejím úkolem bude podle Pentagonu „odhalovat, analyzovat a vytvářet seznam neidentifikovaných vzdušných jevů, které by mohly představovat ohrožení národní bezpečnosti Spojených států“.

Vznik pracovní skupiny schválil náměstek ministra obrany David Norquist 4. srpna, informoval v pátek Pentagon. Zdůraznil přitom, že armáda bere jakékoli narušení vzdušného prostoru vážně a každé hlášení o něm prověřuje. „A to včetně narušení, které je zpočátku hlášeno jako UAP, když pozorovatel nedokáže ihned identifikovat, co pozoruje,“ dodalo ministerstvo.

Na konci června vyjádřil Senát USA zájem o aktivity Pentagonu v oblasti neidentifikovaných létajících objektů. Podle agentury AFP tak potvrdil existenci neformální skupiny, o jejíž práci na identifikaci létajících objektů informoval již v roce 2017 list The New York Times. Nyní tato skupina dostala oficiální status, a Senát tak bude moci na její činnost lépe dohlížet.

Agentura DPA upozornila, že se americká armáda neobává ani tak mimozemšťanů, ale spíše technologické nadřazenosti a špionáže ze strany Číny či Ruska.

Koncem letošního dubna Pentagon zveřejnil tři videa pořízená piloty amerického vojenského námořnictva, která zachycují neidentifikované létající objekty.

Video Pilot honil podivný objekt na obloze. „To není technologie lidí“ - USA Department of defense

Video Pentagon zveřejnil videa s UFO 

nakobyl ( 15. srpna 2020 20:26 )

tihle cvoci, z nichž polovina věří v nadpřirozeno a druhá v UFO chtějí normálním lidem diktovat, co mají dělat a jak myslet

trintin ( 15. srpna 2020 20:15 )

které by mohly představovat ohrožení národní bezpečnosti Spojených států“.?? Mimozemšťanům předvedou svobodu a demokracii, kterou zavedli v My Lai 1968.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud