Brigitte Macronová změnila názor a ujala se veřejné funkce. Manžel musel dát souhlas

Autor: tsv - 
10. ledna 2020
15:30

Manželka prezidenta Emmanuela Macrona se zmocnila role prezidentky nadace pro spolufinancování francouzských nemocnic Hospitals of Paris - Hospitals of France. Za vzor si bere svou předchůdkyni Bernadette Chiracovou, které složila poklonu při rozhovoru s pařížským tiskem Le Parisien.

Doposud se Brigitte Macronová žádných veřejných pozic neujímala a raději se držela mimo dohled médií. Charitativní organizace a nadace navštěvovala bez přítomnosti tisku, o jejích vizitách se veřejnost dozvídala až zpětně.

Po silné kritice jejího manžela za snížení financování nemocnic, které byly podle jejich pracovníků následně dohnány skoro až k bankrotu, svůj dosavadní postoj pozměnila. Vše však podle svých slov konzultovala s manželem, nejedná se tedy o prezidentem neplánovaný krok.

Ve středu 8. ledna zahájila 31. sbírku pro děti a dospívající v nemocnicích po boku s Didierem Deschampsem, trenérem francouzského národního fotbalového klubu, který v roce 2018 vyhrál celosvětový turnaj World Cup.

Za účelem vybrání co nejvíce peněz procestuje první dáma celou Francii a bude doprovázet 300 nemocných dětí z celé země na cestě do zábavního parku Eurodisney. Událost je naplánována na 29. leden. „Všichni na sbírce pracují velice tvrdě, jelikož své nemocnice chceme uchovat,“ prohlásila Brigitte Macronová francouzským médiím.

flesch2z ( 12. ledna 2020 22:02 )

Bude učit lékaře jak mumifikovat živé celebritky. Praxi na to má.

Schlafenberg ( 11. ledna 2020 12:05 )

To je hnusná a stará bába

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud