Vaši dceru (11 měs.) odpojíme od přístrojů, rozhodl soud! Rodina je v šoku

Soud rozhodl, aby těžce nemocnou holčičku (11 měs.) odpojili od přístrojů: »Její život je pro ně bezcenný,« zuří rodina.  (Autor: Facebook)
Autor: rc - 
3. ledna 2020
15:15

Tinslee Lewisová se narodila se vzácnou vadou srdce. Postupem času se její stav zhoršoval a děvčátko skončilo v nemocnici připojené k řadě přístrojů. Každý den se pro holčičku stává bolestivým bojem o život. Lékaři se domnívají, že už se její stav nezlepší, a proto požádali o svolení odpojit jedenáctiměsíční dívku od přístrojů. Soudkyně jejich žádost schválila navzdory přání rodiny.

Tinslee Lewisová přišla předčasně na svět minulý rok v únoru se vzácnou srdeční vadou zvanou Ebsteinova anomálie. Brzy se však u dívky začaly objevovat další zdravotní komplikace. Trpěla chronickým plicním onemocněním a závažnou chronickou plicní hypertenzí. V červenci prodělala zástavu srdce a musela být připojena k přístrojům, z nemocnice se již domů nevrátila. Od osudného měsíce se navíc podle informací The Sun její stav nezlepšil. „Aby ji lékaři a sestry udrželi naživu, musí jí neustále dávat utišující léky a sedativa. Kvůli čemuž je Tinslee neustále paralyzována. V současné chvíli trpí těžkou sepsí, což není neobvyklé u pacientů, kteří vyžadují hlubokou sedaci a chemickou paralýzu, aby si zachovali funkci orgánů. Její tělo je unavené. Trpí. Je čas, abychom ukončili ten bludný kruh, protože, bohužel, nic její stav nezlepší,“ uvedla mluvčí nemocnice.

Lékaři se proto rozhodli podat žádost, aby mohli odpojit Tinslee od přístrojů. Lékaři v Texasu mohou požádat etickou komisi, aby schválila odpojení pacienta od přístrojů navzdory přání rodiny či opatrovníka. V případu Tinslee soudkyně Sandee Marion žádost schválila. Zdrcená rodina s rozhodnutím soudu nesouhlasí. „Jsem zdrcená kvůli dnešnímu rozhodnutí, protože soudkyně jednoduše řekla, že život Tinslee je bezcenný. Cítím se frustrována, protože každý v soudní síni by chtěl víc času, kdyby Tinslee byla jejich dítě, stejně jako chci já. Doufám, že budeme moci bojovat při odvolání, abychom Tinslee zachránili. Má právo žít,“ uvedla dívčina máma Trinity.

Případ Tinslee vyvolal velký rozruch a vložil se do něj i guvernér země Greg Abbott a generální prokurátor Texasu Ken Paxton, kteří se postavili na stranu rodiny. „Případ Tinslee Lewisové je složitý a smutný a stát bude i nadále pokračovat v podpoře paní Lewisové ve vyčerpání všech zákonných možností, aby se zajistilo, že Tinslee bude dána každá šance na život,“ uvedli ve společném prohlášení. U soudu ošetřující lékař Tinslee Jay Duncan uvedl, že dívka už prodělala nejméně půl tuctu operací. „Vyměňování plenek způsobuje bolest. Sání její dýchací trubice způsobuje bolest. Být na ventilátoru způsobuje bolest,“ uvedl Duncan.

Philadelphia ( 3. ledna 2020 20:01 )

Chudak dite, co je to za zivot?!?! Ta opici rodina na ni chce jenom ryzovat prachy!!

radsab ( 3. ledna 2020 19:17 )

Naprosto souhlasím s jessie.

jessie ( 3. ledna 2020 15:59 )

život není bezcenný ale odpojení je osvobození a matka tyranka

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud