Chlapeček (†2) zemřel po odpojení od přístrojů: Táta se ho snažil zoufale oživit

Autor: DH - 
29. dubna 2018
12:29

Statečný tatínek Tom Evans strávil deset minut resuscitací svého nevyléčitelně nemocného syna Alfieho, který byl před šesti dny na soudní příkaz odpojen od přístrojů. Ani to však nezamezilo tomu, aby chlapeček své nemoci podlehl.

Zpráva o smrti malého Alfieho Evanse, který byl po vleklých soudních sporech odpojen od přístrojů, obletěla celý svět. „Můj gladiátor položil svůj štít a ve 2:30 získal křídla,“ napsal zdrcený tatínek Tom včera na svůj Facebook.

Podle slov jednoho z příbuzných děťátko v brzkých ranních hodinách přestalo dýchat. Statečný tatínek se ho ještě deset minut pokoušel oživovat dýcháním z úst do úst, pak si ale uvědomil, že už to nemá žádný smysl a zničeně vedle svého synka i s maminkou Kate usnuli.

Nad tragickým osudem chlapečka se pozastavil téměř celý svět, s jeho rodiči se dokonce sešel i papež František, který chlapci zařídil italské občanství. Rodiče pak dokonce plánovali převoz, ten však soud na doporučení nemocnice v Liverpoolu, kde Alfieho již rok léčili, zamítl.

Alfie Evans trpěl degenerativním neurologickým onemocněním, které lékaři nedokázali přesně určit. Přístroje ho udržovali v tzv. „polovegetativním stavu“.

Rodičům kondolovali přes sociální sítě tisíce lidí. Poslanec Evropského parlamentu Steven Wolfe, který se velkou měrou zasloužil o získání italského občanství pro chlapce, na svůj Twitter napsal: „Jsem zničený odchodem malého Alfieho. Tom a Kate jsou odvážní rodiče.“

„Chtěli bychom vyjádřit upřímnou soustrast Alfieho rodině v této smutné chvíli,“ uvedl mluvčí Liverpoolské nemocnice Alder Hey.

Smrt chlapce přišla v době, kdy se po vleklých sporech konečně vylepšovaly vztahy mezi rodiči a nemocnicí, které dlouho provázely soudní tahanice.

Video Alfie Evans - Youtube

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Aduanaadu ( 16. ledna 2019 14:58 )

To dite za to nemuze? Ale jeho rodice? Bud ona nebo on sou nemocny? Proto se kluk narodil a byl vaznej nemocnej cele narod sou vsichni nemocne umiraji? Jedine cz sk moc nejsou

janova ( 2. května 2018 14:22 )

Když jde přání rodičů proti lékařské vědě, musí rozhodovat soud. Rodiče chtějí někdy udržet při životě dítě za každou cenu, a já se jim nedivím. Měla jsem to štěstí, že jsem takto nikdy rozhodovat nemusela.

andorea ( 29. dubna 2018 14:04 )

Skončilo trápení jak toho dítěte, tak jeho rodičů, jen si to rodiče ještě neuvědomují. Přeji jim zdravé další dítě.

Nuni27 ( 29. dubna 2018 13:43 )

 Janova Mate castecne pravdu ale nemeli by o odpojeni rozhodnout prave Ti nejblizsi, v tomhle pripade rodice?

amaliana ( 29. dubna 2018 13:40 )

Nikdo ale už nepíše, že Itálie nenabídla možnost léčby, ale pouze a jen prodloužení života tak jak považuje za lidské, nemocnice a soud nařídili odpojení od přístrojů a vlastně smrt hlady a žízní, chlapec vydržel přesně dle známého - 3 dny bez vody = smrt. to se děje dnes a denně. Ale co by znamenalo prodloužení života? Jen prodloužení trápení pro všechny 3, kdyby rodiče to dítě opravdu milovali, tak ho trápit nenechají, kdyby mohl mluvit asi by jim to řekl i sám. Je to sice trápení, ale to dítě bylo na přístrojích více než rok..

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud