Chlapeček (†2) zemřel pět dnů po odpojení od přístrojů: Nesměl do nemocnice, kde mu nabídli pomoc

Autor: ČTK, oj - 
28. dubna 2018
10:00

Nevyléčitelně nemocný britský chlapec Alfie Evans prohrál svůj boj o život. Rodiče 23 měsíců starého batolete potvrdili jeho úmrtí na Facebooku. "Můj gladiátor odložil svůj štít a ve 2:30 získal křídla... jsme zdrcení žalem... MILUJEME TĚ, MŮJ CHLAPČE!" uvedl zdrcený otec Tom Evans (21).

Chlapec byl v "polovegetativním stavu" - trpěl degenerativním neurologickým onemocněním, které lékaři nedokázali přesně určit. Při životě jej udržovaly přístroje, od nichž byl v pondělí večer po vleklé soudní bitvě odpojen. Jeho osud sledovala média po celém světě.

Za zachování jeho života se přimlouval i papež František, který se minulý týden setkal s jeho otcem. Itálie chlapci v pondělí udělila italské občanství, jeho rodiče ho chtěli nechat do této země převézt kvůli další léčbě, kterou jim nabídla vatikánská dětská nemocnice Bambino Gesù. Britský soud nicméně potvrdil stanovisko nemocnice v Liverpoolu, že "není v nejlepším zájmu Alfieho pokračovat v léčbě, ani jej za tímto účelem přepravovat do zahraničí". Musel tedy zůstat v Británii, kde dnes brzy ráno zemřel.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

dajka123 ( 4. května 2018 10:34 )

Používej mozek jak soudce a nemocnice mohli vědět jak dlouho to malý Alfie zvládne sám bez přístrojů. Prostě buď se chytí a bude životaschopný nebo ne. Vydržel to "jen " 5dní po bezmála 2letech na přístrojích. Měl poškozen mozek, kdyby byl životaschopný nebude to pořád 15kg batole byl by to 50-60-70kg kluk 100% odkázán na pomoc druhých s proleženinami, bolestmi. ... Toto chytráci jako ty nevidí.

Tibor17 ( 4. května 2018 10:04 )

Teraz to vyzera tak ze Unia caka na pravny precedens aby eutanazie boli pravnym subjektom. Ti rodicia sa odvolali na medzinarodny sud pre ludske prava. 9 Maja ten chlapec by mal 2 roky, a ta nemocnica potrebovala odpojit ho, a zaujimava vec je aky obraz mal ten sudca, pozrite si https://www.youtube.com/watch?v=Iw4WjNpLxO4&t=4200

dajka123 ( 4. května 2018 10:02 )

Jestli ty nebudeš chytrý jak rádio. Kolik lidi si viděl umírat s nějakou degenerativním neurologický onemocněním. Pokud rodiče takovému dítěti prodlužují utrpení jsou to jen sebestřední hlupáci, kterým vůbec nejde o dobro toho nemocného. Např Zdeněk si svou cestu vybral sám, sám se rozhodl co je pro něj únosnosné a co bylo naděje ho síly. Jak se má rozhodnou někdo s postupující nemocí v polovegetativním stavu, když jeho rodiče jsou bezcitní nic nechápající zabedněnci.

Tibor17 ( 4. května 2018 09:19 )

Anglicka vlada a zakony, lebo oni ich tvoria, vlastne zakazali rodicom rozhoovat o zivote svojho dietata. Politicka vec je taka ze za toto si mozu Anglicania sami tym akych politikov volili. Takze ja by som ich nelutoval. Maju co chceli. Oni uz maju diktat a nik, nik sa neopovazi slobodne uvazovat lebo Anglicania to vzdali. Oni presli od slobody k neslobode a my postkomunisticke staty od neslobody prechadzame k slobode. Pre mna tento stav, teda existencia Nemeckej EU, je zanik zivotodatnych hodnot. Pripomina to 50 roky a pripomina nacisticky diktat a zaujimave je ze v poslednej dobe to boli Nemci ktori ovplivnili EU zakony svojimi zakonmi lebo vraj my sa musime prisposobit. Naposledy to bol zakon GDPR.

dajka123 ( 3. května 2018 14:22 )

Každý normální rodič chce hlavně aby jeho dítě netrpělo. Pohled na trpící dítě je pro rodiče většinou bolestivější než jeho odchod, když ví, že už se netrápí. Jak se říká mladí blbí. Je jim 21 celou dobu mají dítě v nemocnici na přístrojích, co oni muzou vědět o tom s čím se potýká. Jak jsem psala když nemají rozum oni musí ho mít soud.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud