Neděle 24. října 2021
Svátek slaví Nina, zítra Beáta
Polojasno 9°C

Macronovi si užili romantiku ve dvou. První dáma (66) začala rok srdceryvnou vzpomínkou

Autor: Darina Jíchová - 
3. ledna 2020
11:14

Na Silvestra se v Elysejském paláci nekonal žádný obří večírek, prezident Emmanuel Macron (42) ani jeho manželka Brigitte (66) v tradičním sídle francouzských hlav státu totiž nebyli. Pro Macrona byl konec roku dost bouřlivý, čelí další domácí krizi, kterou vyvolala jeho připravovaná důchodová reforma. I snad proto se manželé uchýlili do nedalekého sídla v La Lanterne a příchod roku 2020 oslavili jen ve dvou. Užili si klidný a romantický večer, o půlnoci si připili nejen spolu, ale i se svými zaměstnanci, uvedl magazín Gala.

O tom, jak Macronovi strávili Silvestr, jako první informoval list Le Parisien. Prezident Macron nejprve natáčel svoje novoroční proroctví, pak popřál „Šťastný nový rok“ producentovi a kameramanům, následně svým zaměstnancům a zbytek dne se věnoval svojí manželce. Navečer zašli na večeři ke svým známým.

Rozlítané svátky Macronových

„Strávili klidný večer ve společnosti přátel. Večírek v Elysejském paláci, to není úplně jejich styl,“ sdělil francouzským novinářů příbuzný Macronových. První pár o svátcích dost cestoval, nejdříve se manželé vydali do Pobřeží slonoviny a po návratu zamířili na francouzskou Riviéru do letního sídla prezidentů Fort de Brégançon. Do Paříže a Elysejského paláce se prezident vrátil jen „na otočku“. Pak spěchal za manželkou do La Lanterne.

Na Nový rok první dáma ukázala, že má srdce na pravém místě. Na stránkách internetového obchodu Elysejského paláce představila klíčenku inspirovanou příběhem devítileté Elise, se kterou se setkala v březnu 2019. Dívka trpěla agresivní formou rakoviny a v červenci bohužel svůj boj prohrála. Macronová ale na Elise nezapomněla.

První dáma Francie Brigitte Macronová s malou Elise a klíčenkou Tizami První dáma Francie Brigitte Macronová s malou Elise a klíčenkou Tizami | Facebook nadace Elise, princesse courageuse

„Elise byla ze setkání s prezidentem a hlavně první dámou nadšená. Náš příběh paní Macronovou velmi dojal,“ popsala deníku Le Parisien matka malé Elise. Klíčenka má podobu malého panáčka Tizami, který měl pro Elise zvláštní význam. Poprvé ho obdržela od zdravotní sestřičky v roce 2013. Výtěžek z prodeje elysejského „Tizami“ dostane nadace „Statečná princezna Elise“, která finančně podporuje děti s rakovinou.

První dáma plní sliby

„Tenhle malý panáček má speciální symboliku, začala s ním Elise, naučila se ho i vyrábět,“ vysvětlila dívčina matka. Elise byla plná optimismu a měla rozpracováno mnoho projektů, kromě panáčků kreslila malé obrázky. Jeden z nich předala i prezidentu Macronovi, podle zdroje visí v chodbě Elysejského paláce, jak jí první dáma slíbila.

„Kdo je Elise? A co symbolizuje tato klíčenka? Elise je bojovnice, která nás bohužel opustila 16. července 2019 po šestiletém boji s těžkou nemocí. Elise nebojovala jen se svou nemocí, ne, bojovala za všechny nemocné děti. Elise nás opustila, ale její vize pokračuje,“ stojí na stránkách Elysejského paláce, do popisku podle informací tisku zasahovala i Macronová. Klíčenku lze pořídit za 305 korun, z nichž 254 obdrží charita.

ANO_nam_bude_lip ( 3. ledna 2020 12:47 )

Proboha, proč sem strkáte fotku té obludy? Já jsem po obědě a nechci, aby postup potravy v mém potrubí obrátil směr!

Zobrazit celou diskusi
Další videa