Milý úsměv je jen pozlátko. Ivanka Trumpová je „ambiciózní a arogantní“, odhaluje kniha

Autor: Darina Jíchová - 
20. prosince 2019
11:14

Ivanka Trumpová je přední poradkyní svého otce, prezidenta Spojených států Donalda Trumpa. Mnohými je považována za jeho „diplomatičtější a něžnější“ polovičku. Za její přívětivou masku, za kterou se Trumpová skrývá na veřejnosti, nechala letos na jaře nahlédnout spisovatelka v životopisu Trumpové a jejího manžela Jareda Kushnera. O druhé tváři první dcery však promluvila i řada svědků, kteří ji viděli v akci: „Umí být pěkně ostrá,“ shodují se. Zprávu přinesl list Daily Express.

Autorka Vicki Wardová ve svém díle „Kushnerova korporace“, Trumpovou popsala jako „ambiciózní a arogantní ženu, která plně věří, že se stane prezidentkou“. Věnovala se také tomu, že si mnozí oddechli, když se dozvěděli, že si Trump po svém zvolení do Bílého domu „vezme“ dceru se zetěm. Domnívali se, že s nimi bude „větší řeč“.

První dcera a poradkyně prezidenta Ivanka Trumpová. Na snímku s manželem Jaredem Kushnerem.První dcera a poradkyně prezidenta Ivanka Trumpová. Na snímku s manželem Jaredem Kushnerem. | Reuters

Za zavřenými dveřmi je to jiná Ivanka

Ti, kteří měli možnost s Trumpovou spolupracovat, přiznali tisku, že na jednu stranu s ní lze lépe vyjít než s jejím otcem, nicméně upozornili, že za „zavřenými dveřmi není tak sladká jako před kamerami“. „Ivanka má skvělé diplomatické schopnosti, umí vyjednávat,“ pochválil první dceru někdejší ředitel společnosti Vornado Steve Roth.

„Nikdo neví, jak pobíhalo jednání s realitní firmou CIM Group, která v roce 2014 chtěla přerušit spolupráci se společností Trump Organisation. Na schůzce vystupovala úplně jiná Ivanka Trumpová, než kterou znáte. Mluvila chladně a pěkně zostra,“ sdělil Wardové jeden z účastníků jednání. „Všichni, kdo s ní někdy obchodovali, vědí, že je tvrdá a umí po člověku pěkně vyjet,“ doplnil zdroj spisovatelky.

Ani manžel Trumpové podle svědků není žádná měkkota. „Jared se sebou rozhodně nenechá zametat. Na první pohled působí sice trochu ušláple, vždycky je dobře oblečen, vždycky má na jazyku tu správnou frázi, ale je dost drsný. Vlastně je stejně zlověstný jako Trump,“ vypověděl Kushnerův bývalý obchodní partner. „Byl jsem několikrát svědkem toho, jak na jednání ztratil nervy, bylo to děsivé.“

„Do krve“ se Kushner pohádal se zástupci Vornada, Davidem Greenbaumem a Wendy Silversteinovou. „Bylo by mnohem lepší, kdybychom jednali jen s Ivankou. Ta je sice drsná, ale zůstává vždy klidná. Svůj vztek je schopná udržet pod kontrolou, určitě líp než její manžel,“ popsal Greenbaum.

Před tchyní hraje vzornou manželku

Podle amerických novinářů Trumpová je v manželství s Kushnerem tím, kdo „nosí kalhoty“. Reportéři si několikrát všimli, jak svému muži radí se „vším možným i nemožným“. Novináři rovněž dodali, že Trumpová umí „perfektně hrát roli oddané židovské manželky“.

Média připomínají, že Kushnerovi rodiče byli nejprve ze vztahu jejich syna s Trumpovou zděšení. Trumpová ale před svatbou v roce 2009 konvertovala k judaismu, což sice uklidnilo Kushnerovy, ale mírně znepokojilo Trumpa. „Proč moje dcera musí změnit vyznání, aby se mohla vdát?“ divil se tehdy současný prezident. Tímto krokem však získala náklonnost své tchyně a tchána.

Video Za Babišem v Bílém domě přivedli i Ivanku Trump: Lákal ji do Česka. A předal i Zemanovo pozvání - Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy / Foto Úřad vlády ČR

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

sensadrak ( 20. prosince 2019 17:16 )

Jdi do haj.zlu, ty rasistická gumo. Za tvoji neschopnost Židé nemůžou.

Schlafenberg ( 20. prosince 2019 16:42 )

Prostě milá Ivanko, nemáš tu sprábnou barvu kůže. Kdybys byla černá tak bys byla rozkošná.

tomik007 ( 20. prosince 2019 14:57 )

ZKRATKA - PO MAME

_zacotomame ( 20. prosince 2019 14:41 )

O co jste čistší než Židé?

nignthandbu ( 20. prosince 2019 14:03 )

𝓌𝓌𝓌.𝐵𝒶𝒹𝑜𝑜.𝓇𝑒𝒹 - Toto je místo, kde se dívky snaží upoutat pozornost mužů

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud