Trumpovy ženy ostrouhaly: Melania chybí mezi vlivnými, Ivanka propadla, vede zase Merkelová

Autor: Darina Jíchová - 
16. prosince 2019
17:29

Časopis Forbes představil žebříček 100 nejvlivnějších žen na světě, kterému už 9 let v řadě vévodí německá kancléřka Angela Merkelová. Na seznamu chybí manželka nejmocnějšího muže světa, prezidenta Spojených států Donalda Trumpa Melania Trumpová. „Na žebříček patří ženy, které skutečně dělají dobré věci,“ kritizoval jeden z moderátorů stanice Fox New fakt, že se Trumpová na seznam nedostala. Uživatelé twitteru se následně chopili slova a „vysvětlili“ mu, proč současná první dáma mezi stovkou vlivných žen není. Zprávu přinesl deník Daily Express.

„Skutečně si myslíte, že by Melanie měla být na seznamu nejvlivnějších žen světa? Co udělala tak záslužného? Kdo je vůbec Melanie,“ komentovala rozhořčení moderátorů uživatelka twitteru Karen Farmerová. „První dáma pro naši zemi zatím neudělala vůbec nic,“ připojila se Deanna Harmová.

„Očekává se, že na seznamu budou jen ženy, které mohou říct, že dokázaly něco skutečného a hodnotného,“ shodli se lidé na twitteru. „Všichni víme, jak efektivní je její kampaň proti kyberšikaně, nechává svého muže, dospělého třiasedmdesátníka, aby šikanoval a urážel šestnáctiletou holku,“ Američané vyjádřili svůj nesouhlas s prezidentovými útoky na švédskou environmentální aktivistku Gretu Thunbergovou, která se na rozdíl od Trumpové na žebříček dostala.

 

Umístění Ivanky Trumpové Američany pobouřilo

„Kdyby někdo Melanii vyměnil za plastovou figurínu nebo robota, nikdo by to nepoznal. Je to jen prezidentova ozdoba, nic jiného,“ Američané byli ve svých komentářích dost ostří. Nesouhlasili ani s tím, že první dcera a prezidentova nejbližší poradkyně Ivanka Trumpová skončila 42. „Ivanka a Melania jsou jako pokojové kytky, jen zabírají místo,“ napsala na twitteru Elva Morrisová.

„To mě fakt naštvalo, jak to, že je Ivanka na seznamu? A jak to, že se umístila ještě před Beyoncé. To jsou s*ačky,“ některé umístění Ivanky Trumpové vytočilo. „Nevěděla jsem, že Forbes ve svém žebříčku i vtipkuje, umístění Ivanky totiž musí být vtip, ne? Ivanka nedosahuje ani na 4 200 000. místo na seznamu vlivných žen,“ dodal na twitteru Todd Poirer.

Merkelová vede žebříček 13 let

První seznam 100 nejvlivnějších žen představil Forbes v roce 2004, žebříček tehdy vedla exministryně zahraničí USA Condoleezza Riceová, svou pozici si udržela o rok později. V roce 2006 ji však nahradila německá kancléřka Angela Merkelová.

Ta se v čele s výjimkou roku 2010, kdy ji seseděla bývalá první dáma Michelle Obamová, drží dodnes. Obamová na seznamu figurovala v letech 2008–2016, tedy v době, kdy byla první dámou USA.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Pepa Re ( 20. prosince 2019 12:49 )

Proč je tam ta odporná baba merklova já myslel že už umřela

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud