„První dcera“ porušuje zákon, zuří poslanci. Ivanka Trumpová neschovává úřední poštu

Autor: ČTK - 
22. března 2019
06:39

Dcera amerického prezidenta Ivanka Trumpová, která je významnou poradkyní Bílého domu, nearchivuje svou úřední elektronickou poštu, jak to požaduje zákon. V prohlášení to ve čtvrtek uvedl demokratický poslanec Elijah Cummings, šéf výboru Sněmovny reprezentantů pro reformu a dohled. Úřední poštu, na kterou neodpovídá, si neuchovává, uvedl s odvoláním na informace z Bílého domu.

Podle amerických zákonů musí být veškerá komunikace prezidenta a jeho poradců archivována, ale dlouho panuje podezření, že osazenstvo Bílého domu tento zákon nerespektuje. Cummings v prohlášení uvedl, že znepokojení vyvolává i komunikace Ivančina manžela, Trumpova poradce Jareda Kushnera. Ten prý v korespondenci se zahraničními partnery používá veřejnou službu WhatsApp.

Informaci o Kushnerově komunikaci potvrdil novinářům Trumpův právník Abbe Lowell. Na dotaz, zda přes nezabezpečenou aplikaci WhatsApp Kushner posílá i důvěrné informace, Lowell odmítl odpovědět a odkázal novináře na Národní bezpečnostní radu.

Televize CNN loni oznámila, že Kushner komunikuje přes WhatsApp se saúdským korunním princem Muhammadem bin Salmánem. Sám prezident podle zprávy listu The Washington Post rozeslal stovky e-mailů ze svého privátního účtu poradcům a členům vlády. Mnoho takových případů je podle washingtonského listu v přímém rozporu se zákonem o povinné archivaci.

petr12 ( 22. března 2019 08:07 )

Tak to si děláte kozy tak to musí být poslanci ameriky pitomější než naši netáhla,křiváci,tuneláři jedině Kalousek,Benda,Němcová,Stajnura,Fiala,Farský,Gazdík,Maláčová,Bartoš,Michálek jim mužou konkurovat

MichaHak ( 22. března 2019 08:04 )

je zajimavy, ze tohle demokratum vadi, ale stovky tisic emailu, ktere Clontonova nezakonne schronovala na nezabezpecnych serverech, tak ten pripad nechali u FBI ztopit do ztracena. at jdou k sipku

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud